Gdynia Design Days 2014

25 prototypów zaprojektowanych dla mieszkańców Gdyni, 10 dni z designem, 7 lokalizacji, 1 nowa  typografia dla miasta – to najkrótsze podsumowanie festiwalu Gdynia Design Days, który odbył się  w dniach 4-13 lipca 2014 pod hasłem Miasto+. Fotel Gdynia, materac miejski - Fajrant, ławka do  moczenia stóp w Bałtyku, Włóczy-kij, Torbak - to prototypy, do których powstania inspirację  stanowiła sama Gdynia. W przyszłości jest szansa, aby zaistniały w przestrzeni miejskiej.

– Największą wartość po festiwalu stanowią elementy, które mają szansę wpisać się na stałe w  gdyński krajobraz. To nie tylko prototypy zaprojektowane dla miasta. Podczas warsztatów dla  profesjonalistów powstała m.in. nowa czcionka dla Gdyni. W kolejnych miesiącach będziemy  pracować nad rozwojem i wdrożeniem wybranych projektów – mówi Ewa Janczukowicz-Cichosz,  kierownik Centrum Designu Gdynia.

Gdynia Design Days to również ludzie, którzy tworzą niepowtarzalną atmosferę. Umiejscowienie  Terminalu Designu na placu Kaszubskim dowiodło jak ważna jest wspólna przestrzeń do rozmowy  i zetknięcie projektantów z odbiorcami. Strefy 5+,30+,60+ były tłumnie wypełniane przez całe rodziny – od dzieci przez rodziców po dziadków, niezależnie od słonecznej czy deszczowej pogody.

Fot. szajewski.com

Zobacz także: