arena DESIGN 2014

Arena DESIGN to wydarzenie towarzyszące targom Meble Polska i Home Decor, które trwały od 18 do 21 lutego 2014 roku w Poznaniu. Odwiedzili je wybitni specjaliści z dziedziny designu, między innymi gość specjalny australijski projektant Brodie Neill.

Zwiedzający mieli okazję wziąć udział w inspirujących wykładach, licznych warsztatach, a także zapoznać się z wystawami i ekspozycjami firm, które inwestują w doskonałe wzornictwo.

Z olbrzymim zainteresowaniem publiczności spotkał się wykład gościa specjalnego - australijskiego projektanta Brodiego Neilla. Designer wystąpił dwukrotnie w strefie FORUM - w pierwszym wykładzie zabrał uczestników w podróż od wstępnej koncepcji aż po ukończenie kompletnego projektu. Prelegent podczas spotkania wskazał możliwe zagrożenia, jakie mogą kryć się nawet za najprostszą formą. Po raz drugi Brodie Neill wystąpił w towarzystwie polskich projektantów: Marii Jeglińskiej, Oskara Zięty i Pawła Grobelnego, którzy rozmawiali na temat zaskakujących materiałów. Hitem arena DESIGN był także wykład o materiałach przyszłości Kaspara Guldagera Jorgensena, który jest uznawany za rzecznika przyszłościowych idei w projektowaniu.

Wysoka frekwencja w strefie FORUM utrzymywała się przez wszystkie dni wydarzenia, w tym m.in. podczas prezentacji drugiego gościa specjalnego Sandera Muldera, panelu dyskusyjnego na temat materiałów z udziałem Piotra Kuchcińskiego, Mikołaja Wierszyłłowskiego i Leonardo Talarico, spotkania z Januszem Kaniewskim, wykładu Christiana Siegera, Krzysztofa Ingardena i wielu innych prelekcji z cenionymi projektantami i architektami.

Laureaci TOP DESIGN award
Podczas arena DESIGN 2014 odbyła się uroczystość wręczenia nagród w międzynarodowym konkursie TOP DESIGN award. Większość zwycięzców to producenci z Polski, którzy uwierzyli, że dzięki dobremu designowi mogą zyskać przewagę nad konkurencją.

Statuetki TOP DESIGN 2014 otrzymały:
- VINCENZO DESIGN - stół CLOVER,
- Euro-Granit Adamus - materiał LAPITEC,
- Marmite - umywalka MIA,
- PROFIm - XENON / XENON NET,
- Marbet Style - kolekcja FIN,
- boomini - Boomini White,
- PIU Design - Style ALU, linia beton.

Przez wszystkie cztery dni arena DESIGN w strefie warsztatowej odbywały się całodniowe spotkania kreatywne, gdzie pod opieką specjalistów można było tworzyć własne projekty. W otwartych warsztatach uczestnicy zgłębiali wiedzę m.in. na temat światła, materiałów, wyposażenia przestrzeni publicznej czy brandingu.

Tegoroczna arena DESIGN zgromadziła rekordową w swojej historii publiczność. Według wstępnych danych blok targowy arena DESIGN, targi MEBLE POLSKA i HOME DECOR odwiedziło ponad 18 tys. zwiedzających. Znakomitą większość uczestników arena DESIGN stanowili projektanci i architekci, producenci, studenci oraz wykładowcy uczelni artystycznych. To dzięki ich obecności i chęci współpracy arena DESIGN może realizować swoją misję łączenia biznesu z designem.
opr. (eb)

 

Zobacz także: