Grzejniki dla minimalistów

Ogrzewanie
Grzejniki dla minimalistów

2012 i Doris to modele grzejników wyposażonych w grzałkę nurkową ze stali nierdzewnej inox i specjalny płyn grzewczy Fluide, dzięki któremu grzejnik elektryczny ogrzewa podobnie jak tradycyjny. Ich wzornictwo zaspokoi gusta osób ceniących minimalizm.

Sto lat temu angielski inżynier Harry Brearley poddał działaniom octu i soku z cytryny wymyśloną przez siebie stal, którą była mieszanką żelaza, węgla i chromu. Odkrył, że materiał ten nie rdzewieje i w ten sposób jako pierwszy użył nazwy stal nierdzewna. Następnie Anglikowi udało się przekonać do swojego wynalazku jednego z producentów noży i tak zaczęła się historia użycia inoxu. Stal ta kojarzy się dziś jako materiał wykorzystywany głównie w kuchni tj. do produkcji nie tylko noży, ale także sztućców, garnków czy lodówek.

Atlantic Polska wykorzystuje stal nierdzewną inox do wykonywania grzałki nurkowej, czyli takiej, która zanurzona jest w płynie grzewczym. Klasyczny przykład takiej grzałki znajduje się we wnętrzu czajników elektrycznych. Jednak do produkcji suszarek łazienkowych 2012 i Doris użyto także stali wysokogatunkowej ST 321, z której stworzona jest ich obudowa (pokryta lakierem typu epoxy-polyester w kolorze białym).

Termoprzewodzący fluid, którym wypełnione jest wnętrze obydwu grzejników to oleisty płyn przewodzący ciepło, który gwarantuje równomierne wytwarzanie przyjemnego i łagodnego ciepła, zbliżonego charakterem do tego z Centralnego Ogrzewania. Dodatkowo Doris można podłączyć do instalacji C.O., a grzejnik ten posiada także Ventilo, czyli wbudowany niezależny wentylator o mocy 1000 W. Dzięki niemu możemy szybko ogrzać łazienkę, a po wykonaniu zadania, termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora powracając do normalnego cyklu pracy urządzenia.

Grzejniki posiadają funkcję, która pozwala na załączenie pełnej mocy grzejnika na dany okres czasu. Funkcja Boost, w którą wyposażono 2012 załącza ją na 2 godziny, natomiast Turbo w Doris na 15 minut, pół godziny, godzinę lub 2 godziny. Uruchamia się ją poprzez wciśnięcie przycisku znajdującego się na termostacie, a po wykonaniu zadania, urządzenie samoczynnie powraca do normalnego cyklu pracy.Z kolei model 2012 wyposażono dodatkowo w funkcjęsuszenie, która umożliwia automatyczne załączanie Boost co 24 godziny. W ten sposób mamy możliwość suszenia ręczników każdego dnia tygodnia o tej samej porze.

Obydwie suszarki łazienkowe posiadają elektroniczny termostat temperatury z zakresami pracy temperatur Komfort, Antyzamarzanie i Eko, który wyposażono w blokadę ustawień zabezpieczającą przed dziećmi. Urządzenia są kompatybilne z systemem sterowania Pass Program, dlatego można podłączyć je do istniejącej już sieci sterowania lub użyć programatora Chronopass, by sterować nimi w sposób indywidualny i niezależny. Opcjonalnie można dokupić do nich Digi Pilot, czyli naścienny programator, który wyposażony został w duży i podświetlany ekran ciekłokrystaliczny.

Grzejniki Atlantic Polska przeznaczone są dla osób, które w łazience jedną ze ścian mają w jaskrawym zielonym lub niebieskim kolorze. Zainstalowanie białego grzejnika na kolorowej ścianie sprawi, że ze względu na kontrast, będzie przykuwał uwagę. Takie pomieszczenie można urządzić w sposób bardziej nowoczesny, z białymi drzwiami, które mają okrągłą szybę kojarzącą się z łodzią podwodną, a także z grafitowymi płytami z gresu na podłodze. Z kolei osoby, które pragną bardziej klasycznej łazienki, mogą pomyśleć o ściance obłożonej białą cegłą, za którą jest prysznic, jak i płytkach na podłodze w tym samym kolorze. Całość można uzupełnić o czarne meble, zarówno blat pod umywalkę, jak i stolik ze zgrabnymi, metalowymi nóżkami.
Natomiast osoby, które nie chcą uwidaczniać suszarki łazienkowej, powinny urządzić modernistyczną łazienkę, w której zainstalują ją na białej ścianie. Pozostałe ściany mogą być w ciemnobrązowym kolorze, natomiast płytki na podłodze jasnobrązowe. Istotnym elementem w takim pomieszczeniu będzie kabina bez brodzika typu walk-in, z przezroczystą szybą i deszczownicą.

2012 wyprodukowano w wersji Slim, która posiada szerokość 400 mm i głębokość 85 mm, natomiast wysokość 800 mm (300 W) lub 1250 mm (500 W). Jej ceny wynoszą 554 zł (300W) lub 615 zł (500W). Natomiast wersja Classic tego modelu ma szerokość 480 mm i głębokość również 85 mm, a wysokość1013 mm (500 W) lub 1464 mm (750 W). Kosztuje 603 zł za urządzenie z mocą 500 W lub 677 zł z mocą 750 W. Model Doris posiada szerokość 550 mm, głębokość 130 mm, a wysokość 1239 mm (1750 W) lub 1772 mm (2000 W). Cena wynosi 1 230 zł (1750 W) lub 1 353 zł (2000 W).

Opr. eb
Fot. Atlantic Polska

Powiązane artykuły

 • Atrakcyjny grzejnik do...

  Ogrzewanie 02 marca 2012

  Właściciele małych mieszkań mogą odetchnąć z ulgą - grzejnik o kształcie kwadratu i ciekawym kolorze sprawi, że przestaniemy myśleć o koniecznośc...

 • Suszarki łazienkowe ze ...

  Ogrzewanie 13 marca 2012

  Firma Atlantic Polska posiada w swojej ofercie kilka modeli grzejników i suszarek łazienkowych wykonanych ze stali. Dwie z nich, tj. suszarki ...

 • Przełamujemy stereotypy - ...

  Ogrzewanie 19 marca 2012

  Ci wszyscy, którzy na wiosnę są spragnieni zmian i mają siły na generalny remont, powinni rozważyć zastosowanie nietypowego ujścia dla swojej...

 • Meinertz - Poza wszelkimi...

  Ogrzewanie 27 listopada 2012

  Wyobraźcie sobie firmę, która od 70 lat jest znana na trzech kontynentach. Firmę, której produkty do swoich projektów wy...