Prawdziwy obraz współczesnych kuchni

Dom
Prawdziwy obraz współczesnych kuchni

Hettich zajrzał do wnętrza stu kuchni, aby sprawdzić między innymi, jakie są potrzeby konsumentów, jakie akcesoria w nich zastosowano, które obszary wymagają nowych rozwiązań. Ile kuchni, tyle odpowiedzi. Jakie są wyniki tego badania?

Badaniem objęto populację stu użytkowników z Niemiec, Hiszpanii, Szwecji i Turcji, którzy odpowiadali na pytania dotyczące ich kuchni. Oprócz podania ogólnych danych, takich jak wiek kuchni, jej wielkość i wygląd, ankietowani pytani byli również o sposób zagospodarowania wnętrza mebli, a także o to, co jeszcze chcieliby widzieć w swojej kuchni.

Wyniki
Z badań wynika, że powierzchnia kuchni ma średnio 13,5 metrów kwadratowych. Aż 40 procent ma kształt litery L. Statystyczna kuchnia respondenta składa się z czterech szafek wiszących i pięciu szafek dolnych oraz szafki wysokiej. W każdej z nich zastosowano średnio dziewięć szuflad oraz siedem drzwiczek na zawiasach. Akcesoria meblowe, rozumiane jako szuflady, prowadnice, zawiasy zostały przez respondentów uznane za bardzo ważne, a poziom satysfakcji z ich użytkowania jest bardzo wysoki (nie wskazali żadnych wad czy podstaw do reklamacji, co wskazuje na wysoką jakość stosowanych rozwiązań).
Ja wskazują wyniki badań, 35 procent produktów i przedmiotów jest przechowywanych w szufladach, dlatego też znalazły się one na szczycie listy życzeń respondentów. 90 procent respondentów stwierdziło, że jest to dla nich preferowany sposób zagospodarowania szafek dolnych. W przypadku szafek wiszących, 65 procent badanych woli stosować drzwiczki na zawiasach a aż 20 procent drzwi przesuwne, choć tylko cztery kuchnie na sto były rzeczywiście w takie drzwi wyposażone, co ujawnia spory rynkowy potencjał w tym zakresie.
Zapytani o to, co im się najbardziej podoba w stosowanych obecnie akcesoriach meblowych (szczególnie szufladach czy zawiasach), respondenci wskazywali na aspekty praktyczne. W przypadku szuflad wymieniali takie zalety jak: „dużo miejsca”, „trwałość”, „łatwe otwieranie”, a w przypadku zawiasów „trwałość” i „funkcjonalność”.
Jeśli chodzi o drzwi przesuwne, dużą wagę przykladano nie tylko do aspektów użytkowych, ale również do efektywnego wykorzystania przestrzeni oraz wyglądu.

Opr. EB
Fot. Hettich

Powiązane artykuły

  • Schody w dobrych rękach

    Schody 27 listopada 2013

    Jak zabezpieczyć schody, które są miejscem bardzo intensywnej eksploatacji, a tym samym narażone na uszkodzenia mechaniczne, zadrapania i ot...

  • Dwie kuchnie w jednym domu

    Dom 07 lutego 2015

    Ma być funkcjonalna i przygotowana na intensywne eksploatowanie czy raczej wizytówką domu, która zachwyca swoim wyglądem? Czy w id...