Jaki kolor zdominuje 2015 rok?

Trendy i inspiracje
Jaki kolor zdominuje 2015 rok?

Każdego roku już od piętnastu lat Pantone Color Institute wybiera kolor, który będzie rządził w nadchodzących trendach. Rok 2015 będzie należał do koloru nazywanego zgaszonym bordo, kolorem ziemi czy włoskiego wina - koloru Marsala.

Najwyższy czas zapomnieć o jaskrawych kolorach, które królowały we wcześniejszych latach. W nowym 2015 roku pierwsze skrzypce grać będzie bordo z domieszką brązu, obecne nie tylko w makijażu i na wybiegach, ale także w wystroju wnętrz. Marsala to bardzo wyrafinowana barwa, którą z łatwością wprowadzimy do wnętrza za pomocą tkanin, dodatków czy obicia mebli. Ponieważ jest bardzo sugestywny, warto zastosować go w pomieszczeniach jako kolor przewodni, który nada mu charakteru i doniosłości. Specjaliści twierdzą, że to kolor, który oddziałuje na nasze zmysły, przywodzi na myśl bogactwo i dodaje pewności siebie. Marsala idealnie odnajdzie się zarówno we wnętrzach nowoczesnych w połączeniu z szarościami, a dzięki połyskliwym odcieniom pasować będzie do odcienie żółci, turkusu, zieleni czy fioletów.

Urządzając wnętrze warto zatem sugerować się tym, co doradzają nam specjaliści od wyznaczania trendów. Pomocną może okazać się przygotowana przez Pantone paleta, która pomoże zestawić barwy z kolorem przewodnim. Podobne inspiracje kolorystyczne, będące ukoronowaniem 15-letniej działalności, wprowadziła firma Fargotex Group, tworząc kolekcję Exclusive Edition, która została podzielona na siedem współgrających ze sobą palet kolorystycznych. Kolory, wzornictwo oraz struktury poszczególnych tkanin stanowią logiczną całość, dając tym samym nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wybierając paletę All About Red z kolekcji Exclusive Editio, do woli możemy inspirować się kolorem Marsala i łączyć ze sobą wszystkie odcienie czerwieni. Ta kolekcja daje niezwykłą swobodę kreacji i realizacji tego, co podpowie wyobraźnia.

Opr. EB
Fot. Fargotex

Powiązane artykuły

  • Kolor nie może być p...

    Porady eksperta 24 lutego 2014

    Odpowiednio dobrana barwa do wnętrza stanowi niezwykle istotny element w osiągnięciu pożądanego przez nas efektu. Czym kierować się w doborze kolor&...

  • Daj się ponieść fantazji

    Aranżacje i pomysły 02 grudnia 2014

    Dekory Unikolor firmy Pfleiderer to klucz to nieskończonej ilości kombinacji, pomysłów i oryginalnych projektów. Połączenie jedn...