Lampy w nowoczesnym wnętrzu

Oświetlenie
Lampy w nowoczesnym wnętrzu

Umiejętnie dobrane lampy pozwalają nie tylko rozświetlić pomieszczenia, ale zwłaszcza w przypadku modeli wiszących, ciekawie zagospodarować pustą przestrzeń. Kolekcja VERO marki Nowodvorski Lighting spełni oba te zadania i będzie stanowić oryginalny dodatek minimalistycznych aranżacji. 

Według najnowszych trendów
Mieszkania urządzone w nowoczesnym, minimalistycznym stylu wbrew pozorom nie są pozbawione dekoracyjnego charakteru. W tego typu wnętrzach główną rolę odgrywa światło, zarówno dzienne wnikające przez duże przeszklenia, jak i sztuczne dochodzące z umieszczonych lamp. To właśnie przy jego pomocy kreuje się nastrojowy klimat i przytulną atmosferę, doświetlając to co chcemy uwypuklić i kryjąc w cieniu pozostałe elementy. Ważne, aby zastosowane oprawy oświetleniowe stylem wpisywały się w całą aranżację, a tym samym pełniły nie tylko czysto użytkową funkcję, ale również dekoracyjną. Przykładem tego typu lamp może być kolekcja VERO marki Nowodvorski Lighting, która zarówno formą, jak i materiałem nawiązuje do najnowszych trendów. Lampy z tej linii to proste, geometryczne klosze wykonane z mlecznego szkła, które umieszczone zostały na ozdobnym panelu z lakierowanej stali. Seria VERO zyskuje na wyglądzie dzięki ażurowej formie panelu, który, w połączeniu z długim, delikatnym mocowaniem, nadaje jej niezwykłą lekkość, a po zapaleniu światła tworzy na suficie malowniczy labirynt cieni. Dodatkowo, zestawienie białego szkła i ciemnego stelażu podkreśla modernistyczny charakter opraw i sprawia, że bez problemu wpiszą się one w kolorystykę nowoczesnych pomieszczeń. Lakierowana stal nawiązuje również do popularnych w tego typu aranżacjach akcentów na wysoki połysk np. błyszczących mebli.

Połączone światłem
Nowoczesne wnętrza kochają duże, otwarte przestrzenie, które łączą ze sobą różnorodne pomieszczenia. Coraz popularniejsze staje się zacieranie granic pomiędzy strefą wypoczynku i kuchnią czy też tworzenie ekstrawaganckich pokojów kąpielowych.
W tego typu wnętrzach ważne jest zachowanie spójności aranżacyjnej całej kompozycji. Z racji różnorodnych roli poszczególnych obszarów efekt ten może być niekiedy trudny do osiągnięcia, zwłaszcza że wyposażenie typowo użytkowych pomieszczeń różni się od tych przeznaczonych do relaksu i odpoczynku. Dobrze jest więc zachować motyw przewodni, np. w postaci kolorystyki, kształtów lub dodatkowych dekoracji, który będzie wspólny dla każdej strefy. Rolę tę z powodzeniem mogą pełnić lampy z kolekcji VERO marki Nowodvorski Lighting. W skład linii wchodzi pięć opraw oświetleniowych – cztery zwisy różniące się rozmiarami i ilością punktów świetlnych oraz pojedynczy kinkiet. Dzięki temu, że wszystkie lampy wiszące mają jednakową 90-centymetrową długość i takie same klosze, z łatwością można dopasować model odpowiedni do kształtu i wielkości przestrzeni, a jednocześnie nawiązać wspólnym elementem do jednej stylistyki łączonych powierzchni. W obszernym salonie sprawdzi się poczwórny zwis, potrójny będzie idealny jako oświetlenie jadalni lub wyspy kuchennej, natomiast podwójna lub pojedyncza lampa wisząca odpowiednio doświetli wąskie aneksy kuchenne lub hole. Niewielkie kinkiety znajdą szczególne zastosowanie w sypialni zawieszone tuż nad łóżkiem lub jako atrakcyjne i funkcjonalne oświetlenie toaletki.

       

Opis lamp marki Nowodvorski Lighting

VEROI kinkiet
Wysokość: 20 cm
Odległość od ściany: 31 cm
Cena detaliczna: 83,03 zł

VERO I zwis
Długość: 90 cm
Szerokość: 17 cm
Cena detaliczna: 77,49 zł

VERO II zwis
Długość: 90 cm
Szerokość: 55 cm
Cena detaliczna: 166,52 zł

VERO III zwis
Długość: 90 cm
Szerokość: 60 cm
Cena detaliczna: 225,09 zł

VERO IV zwis
Długość: 90 cm
Szerokość: 84 cm
Cena detaliczna: 256,46 zł

***
Technolux Sp.j., od października 2011r. funkcjonująca pod nazwą Nowodworski Sp.j., jest rodzinną firmą prywatną założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych.

Opr. eb
Fot. Nowodworski

Powiązane artykuły

 • Dla miłośników antycznego wz...

  Styl 23 września 2010

  Pasjonatom antycznych wzorów przypadnie do gustu nowa kolekcja lamp Attyka firmy Technolux, która kolorem i zdobieniami nawiązuje do ...

 • Kolekcja lamp Georgia marki...

  Oświetlenie 28 października 2011

  Biel- dystyngowana królowa kolorów od lat inspiruje stylistów. W ostatnim czasie projektanci i styliści postanowili ...

 • Lampy dla wybrednych

  Styl 01 grudnia 2011

  Im bliżej zimy, tym mniej światła dziennego dociera do naszych mieszkań. Coraz bardziej polegamy na świetle żarówek i świetlówek. Świat...

 • Nowa kolekcja lampek...

  Oświetlenie 06 lutego 2012

  Studio Caramella wprowadza do oferty nową kolekcję oświetlenia, utrzymaną w jasnym odcieniu błękitu.