Austriackie wnętrze handlowe z polskim akcentem

Aranżacje i pomysły
Austriackie wnętrze handlowe z polskim akcentem

Przy ulicy Neubaugasse w VII dystrykcie Wiednia znajduje się ponad stuletnia kamienica, która łączy funkcje mieszkalne i usługowe. Cesarz Franciszek Józef mawiał, że Neubaugasse to handlowa ulica specjalistów. Właśnie tu można było nabyć unikalne wyroby austriackiej manufaktury.

Niemal we wszystkich kamienicach mieszczących się przy tej ulicy do dzisiaj przetrwały urzekające sklepy i butiki. Rząd austriacki nie otworzył rynku dla hipermarketów, toteż tego typu realizacje nie są rzadkością w tym kraju.
- Austriacki „sklepikarz” od lokalu handlowego oczekuje przejrzystości oraz dbałości o detale. Tutaj sprzedaje się nie tylko produkt, ale również związaną z nim historię - mówi architekt Maciej Boltryk reprezentujący firmę Thurn&Bauer Immobiliengruppe, odpowiedzialnej za projekt wnętrza i rewitalizację kamienicy. - Zaprojektowane przez nas wnętrza cechują się nieskazitelną i wysublimowaną prostotą. W tych przestrzeniach można będzie kupić najbardziej wyszukane i luksusowe przedmioty codziennego użytku, a przy tym obejrzeć i nabyć prace młodych artystów.

We wnętrzach handlowych zainstalowano około 110 mkw. desek z serii Chapel Minster w kolorze Bleached White z oferty firmy Chapel Parket Polska. Inspiracją do stworzenia tej serii były żywioły i ich wpływ na wygląd drewna. Elementy serii Chapel Minster przywodzą na myśl surowe drewno poddane działaniom naturalnych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr i promienie słoneczne. Efekt ten jest uzyskiwany dzięki ręcznej pracy i specjalnym metodom obróbki drewna.

Opr. EB
Fot. Thurn&Bauer Immobiliengruppe

Powiązane artykuły

 • Spacer po pewnym domu

  Styl 13 czerwca 2013

  Dom na warszawskim Bemowie jest przykładem minimalistycznej aranżacji, w której starannie wyważono proporcje pomiędzy ideą gł&o...

 • Targi pod znakiem nowości

  Wydarzenia 11 października 2013

  Podczas 22. edycji targów „WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjne”, która trwała od 4 do 6 października br. w Sz...

 • Konkurs na wnętrze pijalni ...

  Wydarzenia 14 października 2013

  Do 31 grudnia 2013 roku można przesyłać prace w konkursie na stworzenie nowej koncepcji pijalni czekolady E. Wedel.

 • Kocham alpakę jak piękną ko...

  Akcesoria i dodatki 25 października 2013

  Ciepło, komfort a jednocześnie przytulne wnętrze – to wszystko zapewniają pledy z alpaki. Ta wełna nie poddaje się czasowi, z upływem lat na...