Tworzymy świąteczną atmosferę

Akcesoria i dodatki
Tworzymy świąteczną atmosferę

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Jak stworzyć w domu wspaniałą atmosferę, która dodatkowo podkreśli bożonarodzeniowy nastrój? Są trzy elementy, które nam w tym pomogą: wystrój mieszkania, świąteczne drobiazgi i wyjątkowe aromaty.

Wystrój mieszkania
Już z początkiem grudnia można zacząć dekorować mieszkania i domy m.in. eleganckimi lampionami z motywami świątecznymi, misami owoców i orzechów czy wywieszkami z otrzymanych kartek świątecznych. Takie delikatne dekoracje z pewnością ucieszą domowników oraz przedświątecznych gości.
Im bliżej Świąt, tym wyraźniej można podkreślać ich wyjątkowy charakter. Piękna choinka to stały element wystroju wnętrza, który można dodatkowo wzbogacić np. świątecznym wieńcem na drzwiach czy stroikami z igliwia, z pachnącymi laskami cynamonu, wstążkami i świeczkami.
Nieodłączną częścią świąt jest także bożonarodzeniowy stół, będący w tym czasie najważniejszym meblem w domu. Ważne, aby pomieścił wszystkich domowników i także był odpowiednio przybrany na ten wyjątkowy, świąteczny czas, a szczególnie na kolację wigilijną.
- Świąteczny obrus, wyjątkowa zastawa na specjalne okazje, serwetki z motywem płatków śniegu, złote lub czerwone świece sprawią, że wigilijny stół staje się nie tylko miejscem ucztowania dla ciała, ale również dla oczu i duszy – mówi Alina Lencznerowicz, opiekun marki Bydgoskie Meble. - Podczas wigilijnej kolacji warto pamiętać także o dekoracji krzeseł, które przybrane szarfą ze świątecznym haftem z pewnością nabiorą jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru.

Świąteczne drobiazgi
W czasie świąt tradycyjnie przebywamy w domach, więc istotne jest, aby podkreślić drobiazgami ich urok. W tym celu warto wprowadzać do wnętrz świąteczne akcenty, które, mimo niewielkich rozmiarów, pięknie podkreślają świąteczny nastrój.
Wśród nastrojowych drobiazgów nie powinno zabraknąć m.in. prezentów, opakowanych w ładne, świąteczne papiery, torebki lub pudełka. Estetycznie zapakowane upominki podkreślają nastrój świąt i pozwalają odczuć obdarowanemu, że przygotowanie dla niego podarunku było ważną częścią świątecznych prac.
- Nie zapominajmy też o tym, że wiele czasu podczas świąt spędzimy wypoczywają na sofach i fotelach – mówi Maciej Melwiński, product manager marki Bydgoskie Meble. - Warto zadbać, aby one także były odświętnie i nastrojowo przybrane, chociazby poduszkami ze świątecznymi motywami. Natomiast w chłodne wieczory przyjemnie będzie okryć się pledem lub kocem w świątecznym kolorze na przykład czerwonym lub zielonym.
Niemniej ważne są drobne ozdoby, wieszane na samej choince lub stroikach. W sklepach nietrudno wyszukać eleganckie zawieszki ze szkła czy kryształków, które są niezwykle piękne i dodatkowo urokliwie rozpraszają światło. Na święta można także zaopatrzyć się w zabawne kubki z motywem choinki, prezentów czy reniferów – serwowana w nich gorąca czekolada będzie smakowała jeszcze lepiej.

Wyjątkowe aromaty
Święta Bożego Narodzenia kojarzone są także z wyjątkowymi zapachami. One także budują nastrój i pozwalają jeszcze pełniej przeżywać ten czas. Aromaty świerku, ciasta, cynamonu, pomarańczy i goździków unoszące się we wnętrzu podkreślają ten wyjątkowy okres w roku – warto, aby zagościły w każdym domu. Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na żywe drzewko lub najzwyczajniej w świecie nie umiemy piec pierników czy makowca, warto nieco zmodyfikować tradycję, aby osiągnąć cel. W sklepach można kupić np. świece o zapachu świątecznych przypraw, które roztaczają piękny aromat i dodatkowo emitują przyjemne światło. Miły zapach wytworzy także stroik przybrany laskami pachnącego cynamonu lub pomarańcze, w których skórkę wbite są goździki.

Opr. Eb
Fot. Bydgoskie Meble, homebook.pl

Powiązane artykuły

  • Aby świąteczny duch w...

    Akcesoria i dodatki 20 listopada 2014

    Naklejki dekoracyjne marki Redro w niepowtarzalny sposób pomogą podkreślić magiczny nastrój, towarzyszący przygotowaniom do nad...