Grzejniki jak modele

Ogrzewanie
Grzejniki jak modele

Są jak modele na wybiegu: nienaganna sylwetka i wspaniała prezencja. Jak im na imię? Horta i Almada. W wysmakowanym stylu nie tylko rozgrzeją, ale także zaspokoją zmysły.

W pionie…
Grzejnik Horta Vertical firmy Stelrad charakteryzują proste wertykalne linie, które nadają konstrukcji wyjątkowo smukłego wyglądu. Płaskie profile pionowe połączone dwoma poziomymi, okrągłymi kolektorami o średnicy 38 mm gwarantują dużą powierzchnię grzewczą konstrukcji, której grubość wynosi zaledwie kilka centymetrów. Dzięki temu kaloryfer niemal wtapia się w ścianę i nie zajmuje w pomieszczeniu wiele miejsca.
Model Horta Vertical może być zasilany środkowo od dołu jak i z boku. Grzejnik dostępny jest w trzech wymiarach wysokości – 1600, 1800 i 2000 mm – i czterech wariantach długości. W zależności od liczby zastosowanych profili pionowych wynosi ona 408, 538, 668 lub 798 mm, przy odpowiednio 6, 8, 10 i 12 profilach.

i w poziomie…
Jeśli w wybranym wnętrzu lepiej prezentować będą się formy horyzontalne, warto zwrócić uwagę na kolejną propozycję firmy Stelrad. Model Almada również ogrzewa pomieszczenia za pomocą eleganckich, płaskich profili, ale w tym przypadku zostały one ułożone poziomo. Zastosowane pomiędzy niektórymi szczeblami zwiększone przestrzenie podnoszą funkcjonalność konstrukcji.
Grzejnik Stelrad Almada dostępny jest w trzech wymiarach wysokości – 1186, 1511 i 1771 mm, przy odpowiednio 16, 20 i 24 profilach poziomych. Z kolei długość kaloryfera może wynosić 460 lub 600 mm. Dostosowane do wysokości dwa pionowe, okrągłe kolektory mają taką samą jak w przypadku modelu Horta Vertical średnicę wynoszącą 38 mm.

i z 10-letnią gwarancją
Smukłe profile i nienaganna sylwetka modeli Horta Vertical i Almada doskonale prezentują się we wszystkich pomieszczeniach, którym pragniemy nadać eleganckiego, reprezentacyjnego charakteru. Grzejniki są po odtłuszczeniu i fosforanowaniu pokrywane podkładem w procesie kataforezy, czyli zanurzania w kąpieli z powłoką gruntującą, a następnie lakierowane proszkowo. Dzięki temu każdy kolor wybrany z liczącej 36 pozycji palety barw Stelrad długie lata zapewni idealne dopasowanie wyglądu kaloryfera do wystroju wybranego wnętrza. Wysoka wydajność cieplna według normy EN442 oraz precyzyjne wykonanie, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach konstrukcja dają pewność komfortowego i bezproblemowego użytkowania. Potwierdzeniem bezawaryjnej funkcjonalności jest 10-letnia gwarancja.

Ekskluzywne grzejniki Horta Vertical i Almada firmy Stelrad podczas sezonu grzewczego zapewnią w domowych wnętrzach nie tylko przyjemne temperatury właściwe dla ciepłego klimatu portugalskich miast Horta i Almada, ale również wrażenia estetyczne godne wybitnego architekta Victora Horty i artysty Almady Negreirosa.

Opr. EB
Fot. Stelrad

Powiązane artykuły

 • Atrakcyjny grzejnik do...

  Ogrzewanie 02 marca 2012

  Właściciele małych mieszkań mogą odetchnąć z ulgą - grzejnik o kształcie kwadratu i ciekawym kolorze sprawi, że przestaniemy myśleć o koniecznośc...

 • Suszarki łazienkowe ze ...

  Ogrzewanie 13 marca 2012

  Firma Atlantic Polska posiada w swojej ofercie kilka modeli grzejników i suszarek łazienkowych wykonanych ze stali. Dwie z nich, tj. suszarki ...

 • Przełamujemy stereotypy - ...

  Ogrzewanie 19 marca 2012

  Ci wszyscy, którzy na wiosnę są spragnieni zmian i mają siły na generalny remont, powinni rozważyć zastosowanie nietypowego ujścia dla swojej...

 • Meinertz - Poza wszelkimi...

  Ogrzewanie 27 listopada 2012

  Wyobraźcie sobie firmę, która od 70 lat jest znana na trzech kontynentach. Firmę, której produkty do swoich projektów wy...