Tikkurila współpracuje z ASP

Wydarzenia
Tikkurila współpracuje z ASP

Zajęcia warsztatowe z zakresu stosowania farb w architekturze poparte zajęciami praktycznymi to element współpracy, jaką Tikkurila rozpoczęła z Wydziałem Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wiedza przekazana studentom przez doradców technicznych Tikkurila z pewnością będzie pomocna w ich przyszłej pracy jako architektów.

W semestrze letnim doradcy technologiczni Tikkurila przeprowadzili szkolenie teoretyczne, przeznaczone dla studentów Wydziału Architektury Wnętrz. Jego tematyka dotyczyła między innymi: chemii farb (czyli składu farby, tworzenia i jakości powłoki malarskiej, stopni połysku, odporności powłoki itp.), klasyfikacji produktów, narzędzi wspierających pracę architektów oraz trendów w branży farb.

Kontynuacją tych zajęć były warsztaty, które dały studentom możliwość samodzielnej, praktycznej pracy z farbami. Korzystając ze wskazówek doradców technologicznych Tikkurila, testowano między innymi właściwości aplikacyjne, gęstość, siłę krycia czy stopień połysku. Duże zainteresowanie wzbudziła część dotycząca zastosowania produktów dekoracyjnych. Używając tynków, bejc i laserunków studenci tworzyli efekty o różnorodnej fakturze i mogli przy tej okazji wykorzystać własną twórczą inwencję.

- Organizując szkolenie warsztatowe, chcieliśmy dać studentom nie tylko możliwość praktycznego zapoznania się z produktami czy technikami ich aplikacji - mówi Maciej Jurkowski, doradca technologiczny Tikkurila. - Naszym celem było też zwrócenie uwagi na fakt, jak ważne jest unikanie błędów wykonawczych.

- Współpraca z architektami wnętrz to obszar, do którego przykładamy szczególną wagę – mówi Małgorzata Skąpska, kierownik ds. komunikacji marketingowej i PR w firmie Tikkurila Polska. - W ramach wsparcia oferujemy cykliczne szkolenia oraz pakiet narzędzi wspomagających w pracy projektowej. Doświadczeniem i wiedzą chcemy teraz podzielić się również z osobami, które dopiero przygotowują się do zawodu architekta wnętrz. Stąd decyzja o nawiązaniu współpracy z warszawską Akademią Sztuk Pięknych.

Tikkurila planuje kontynuację szkoleń dla studentów ASP w Warszawie również w kolejnych semestrach.

Opr. EB
Fot. ASP