Raj dla ciała i duszy

Dom
Raj dla ciała i duszy

Sypialnia to miejsce, które powinno zapewnić maksimum relaksu i wygody, dlatego przy wyborze wystroju tego wnętrza warto postawić na meble i dodatki, które podobają się użytkownikowi tego wnętrza. A na co jeszcze poza wyposażeniem zwrócić szczególną uwagę? 

Co za dużo, to niezdrowo
Unikajmy zbyt dużej ilości przedmiotów. Mogą one sprawić, że pomieszczenie będzie wydawać się optycznie mniejsze. W efekcie poczujemy się przytłoczeni ilością bibelotów, książek, poduszek. A to nie sprzyja spokojnemu wypoczynkowi. Zadbajmy o to, by w sypialni znalazły się jedynie najpotrzebniejsze rzeczy.

Wygodny materac
Podstawową sprawą jest wygodny materac. Tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się na piankowy czy lateksowy. Oba mają wiele zalet. Przede wszystkim ich zadaniem jest odpowiednie dopasowanie się do ciała oraz nieodkształcanie. Jeśli materac będzie nieodpowiednio dobrany, wówczas możemy budzić się rano nie pełni energii, lecz… zmęczeni.

Nie za gorąco
Wysokie temperatury są wrogiem dobrego snu. Zadbajmy więc o to, aby w sypialni nie było zbyt gorąco. Temperatura to oczywiście kwestia indywidualna, jednak pamiętajmy o tym, by w pomieszczeniu nie było upałów. Idealna temperatura mieści się w przedziale 18-22 stopnie C. Wskazane jest, by przed snem przewietrzyć pomieszczenie.

Nie wpuszczaj stresu do sypialni
Nie od dzisiaj wiadomo, że stres jest wrogiem dobrego snu. To on nie pozwala nam spokojnie zasnąć. Dlatego zanim udamy się do sypialni, warto na chwilę się wyciszyć. Zająć się czymś, co wpływa na nas kojąco. Dobry film, ciekawa książka czy rozmowa z przyjaciółką mogą okazać się niezwykle pomocne. Dzięki nim zrelaksujemy się, zapomnimy o kłopotach i będziemy mogli smacznie spać.

Dobre oświetlenie
Oświetlenie w sypialni nie powinno być zbyt mocne. Połączenie lampy sufitowej i lampki nocnej to doskonałe połączenie. Wieczorem, przy blasku małej lampki umieszczonej na stoliku nocnym, możemy spokojnie oddać się lekturze. Gdy przebudzimy się w nocy, by napić się wody, wówczas jej światło nie oślepi nas i bez problemu zaśniemy ponownie.

Wyposażenie
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę na produkty z oferty firmy Visby, która od lat podpowiada, w jaki sposób powinna być urządzona wygodna sypialnia. W bogatej ofercie firmy znajdują się drewniane łóżka, wygodne materace piankowe oraz lateksowe, pojemne komody i szafy, stylowe toaletki, poręczne szafki nocne (na zdjęciu łóżko z kolekcji Kalmar firmy Visby).

***
Visby to polska marka, która od ponad siedmiu lat produkuje drewniane meble do sypialni. Specjalizuje się głównie w wysokiej jakości meblach bukowych i sosnowych oraz w materacach. Z powodzeniem łączy funkcjonalność z elegancją, podsuwając najlepsze rozwiązania.

Siedziba mieści się w Markach pod Warszawą, a zakłady produkcyjne pod Rzeszowem, Gdańskiem i Olsztynem.

Opr. EB
Fot. Visby

Powiązane artykuły

 • Dla miłośników antycznego wz...

  Styl 23 września 2010

  Pasjonatom antycznych wzorów przypadnie do gustu nowa kolekcja lamp Attyka firmy Technolux, która kolorem i zdobieniami nawiązuje do ...

 • Porządek w sypialni

  Dom 24 sierpnia 2011

  Domowe porządki są dla nas przykrą koniecznością. Tymczasem nie muszą one pochłaniać dużo czasu ani energii. Wystarczy, że zaopatrzymy się w  pr...

 • Urządź sypialnie nie w...

  Trendy i inspiracje 04 października 2011

  Sypialnia to miejsce wypoczynku i relaksu. Tylko jak wcielić tę myśl w czyn? Odpowiedzią na to pytanie może być zbiór linków umies...

 • Ekskluzywna kolekcja Vinci-...

  Dom 13 października 2011

  Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz- nie trudno zgodzić się z tym porzekadłem, ale jak wcielić je w życie podczas aranżowania salonu? Poszukuj...