Ośmiornice, rośliny a może złota rybka?

Dom
Ośmiornice, rośliny a może złota rybka?

Urządzając pokój dziecka, nie kierujmy się utartymi schematami, a raczej wyobraźnią dziecka. To ono najlepiej podpowie co zrobić, aby czuło się w swoim pokoju najlepiej. Podpowiemy, jak możemy zrealizować fantazje dziecka.

Jedną z możliwości jest ekologiczna tapeta, dzięki której pomieszczenie stanie się ciekawe i kolorowe. Jeśli w pokoju dziecka dominuje kolor błękitny, wesołe, różnobarwne ośmiornice pozwolą na jego złamanie. Podobnie będzie w przypadku intensywnie zielonych roślin, delikatnie falujących pod powierzchnią wody. A nawet możemy wprowadzić do niego troszkę magii za pomocą ślicznej, złotej rybki?

Doskonałą zabawą dla najmłodszych są ekologiczne kolorowani ścienne. Dzięki nim maluch rozwinie swoje talenty plastyczne i realnie wpłynie na wystrój swojego pokoju. Do wspólnej zabawy będzie mógł zaprosić swoich rodziców, by wspólnie spędzić więcej czasu. Kolorowanka ścienna może być również ciekawym pomysłem na zaproszenie koleżanek i kolegów. Taka rozrywka na pewno spodoba się dzieciom. Przy okazji nauczą się współpracować ze sobą, wymienią się pomysłami i zrealizują je. Kolorowe farbki, różnobarwne kredki i pisaki to jedyne rzeczy, jakie będą potrzebne do zapewnienia dzieciom wspaniałej rozrywki.

Stworzenie podwodnego świata w pokoju dziecka nie jest trudnym i czasochłonnych zadaniem. Aby odmienić dziecięcy pokój wcale nie są potrzebne olbrzymie nakłady finansowe i kilkudniowe remonty. Marka Minka Kids zadbała o to, by montaż wybranych ekologicznych tapet i kolorowanek ściennych przebiegał szybko i sprawnie. Tak naprawdę wystarczy do tego odrobina dobrych chęci, pomysł oraz woda i ściereczka. Producent oferuje bezpieczne rozwiązania, które zostały wykonane na bazie wody. Tusz nie zawiera trującego solwentu, sztucznych barwników, metali ciężkich ani niebezpiecznych związków chemicznych. Papier natomiast pochodzi z recyklingu oraz plantacji, które odpowiedzialnie gospodarują zasobami leśnymi FSC.

- Tapety i kolorowanki Minka Kids są w stu procentach ekologiczne, biodegradowalne i nie blokują oddychalności ścian. Produkty te są bezwonne, odporne na pleśń i grzyby, a ich stosowanie jest bezpieczne dla naszych dzieci - wyjaśnia Dominik Kucharczyk, ekspert marki Minka Kids.

W jaki sposób zamontować tapetę? To bardzo proste. Należy wybrany fragment ściany spryskać wodą, tak samo należy zrobić z wybraną dekoracją ścienną. Następnie wystarczy przyłożyć tapetę lub kolorowankę do ściany i wygładzić gąbką. Montaż trwa dosłownie kilka minut. O wiele krócej niż radość dziecka, które zobaczy swój nowy, odmieniony pokój.

Opr. EB
Fot. Minka Kids

Powiązane artykuły

 • Modern Update 2012- kolekcja...

  Aranżacje i pomysły 21 grudnia 2011

  Nowoczesny styl i  pełna gama kolorów zmieniająca każde pomieszczenie w rajski ogród- tak najkrócej można sch...

 • Célia Rasch- tapety nowej ...

  Aranżacje i pomysły 18 stycznia 2012

  Obserwując wzornictwo wielu mebli i przedmiotów codziennego użytku szybko zauważymy, że wiele z nich jest inspirowana światem mody. Czas...

 • Jak prawidłowo urządzić po...

  Dom 20 marca 2012

  Narodziny dziecka nieodłącznie związane są z wyczekiwaniem i ogromną radością. Do najprzyjemniejszych obowiązków młodych rodzic&o...

 • Święta w nowoczesnym wydaniu

  Styl 10 grudnia 2013

  Sklep internetowy Fototapeta4u.pl w tym roku stawia na nieco inny klimat, adresowany do osób, które w swoich wnętrzach chciałyby s...