Przestrzeń biurowa w domu

Dom
Przestrzeń biurowa w domu

Praca zdalna zyskuje coraz większe grono zwolenników. Jeśli więc na stałe pracujemy z domu, dobrze jest stworzyć miejsce, które będzie sprzyjać działalności zawodowej. Prezentujemy kilka opcji takiego pomieszczenia.

Wydzielone miejsce do pracy jest potrzebne nie tylko z uwagi na sprzyjającą atmosferę działalności zawodowej, ale także ze względów tzw. higieny pracy, czyli dbałości o odpowiednie biurko czy wygodne anatomiczny fotel pozwalający spędzić długie godziny w pozycji siedzącej. Pamiętajmy, aby rozdzielać obowiązki zawodowe i życie rodzinne – nie powinniśmy pracować przy stole w jadalni czy kuchni. Złym rozwiązaniem jest także trzymanie dokumentów firmy wśród domowych bibelotów lub książek. Praca powinna mieć swoją przestrzeń. Łatwiej nam będzie wtedy się skupić, a po uporaniu się z zadaniami, zakończyć dzień, zamykając za sobą drzwi do biura.

Jednym z popularnych pomysłów na zorganizowanie przestrzeni biurowej jest wyodrębnienie jej z pokoju czy salonu. Spróbujmy wtedy wykorzystać system drzwi przesuwnych od Invado. Występują one w dwóch rodzajach – jako system naścienny oraz chowany w ścianę. Wybierając model drugi, zaoszczędzimy miejsce, a same drzwi mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny i zupełnie nie zdradzą biurowego charakteru przestrzeni za nimi.

Jeśli metraż naszej powierzchni życiowej na to pozwala, zorganizujmy biuro w jednym z pokoi. Zazwyczaj wybór pada na ten najmniejszy i usytuowany najbardziej na uboczu. W zależności od tego, w jakim stylu mamy urządzony dom lub mieszkanie, wybieramy drzwi pasujące do ich aranżacji.

Jeszcze inną opcją na wygospodarowanie przestrzeni biurowej jest adaptacja poddasza. Warto porozmawiać z administracją czy właścicielem budynku i zaproponować wynajęcia poddasza. Jeśli natomiast jesteśmy w posiadaniu strychu, spróbujmy go uprzątnąć, aby wydzielić część, która zyska nowe życie. Strychy bowiem z powodzeniem zamieniają się w wyjątkowe pracownie, a nowoczesność aranżacji przeplata się z dbałością o zachowanie dawnego stylu. Jakie drzwi pasować będą do takich przestrzeni? Producenci przychodzą z pomocą, oferując różne kolory i wzory. Mogą to być na przykład drzwi szklane, które sprawdzą się w przestrzeniach nowoczesnych, przestronnych, ale też przełamią klasyczne wnętrza. Jeśli lubimy być na bieżąco z trendami, wybierzmy drzwi białe. Oferta rynkowa w zakresie drzwi jest bardzo bogata, zarówno pod względem wzornictwa jak i cen.
Tworząc domowe biuro pamiętajmy, aby było to miejsce nie tylko doskonałe aranżacyjne, ale przede wszystkim funkcjonalne i motywujące do twórczej pracy.

Opr. EB
Fot. Invado

Powiązane artykuły

 • ABC relaksującego wnętrza

  Aranżacje i pomysły 05 października 2011

  Nadmiar ozdób, eksplozja barw i wyrafinowanych form sprawia, że szybko stajemy się zdezorientowani. W takich warunkach trudno o wypoczynek. D...

 • Design na szkle

  Trendy i inspiracje 11 października 2011

  Szkło jest jednym z ulubionych materiałów współczesnego architekta. Wyróżnia je zarówno elegancja jak i fun...

 • Urok solidnego drewna od...

  Portal wnetrzarstwo 06 grudnia 2011

  Drewno zawsze stanowiło ważny element gustownego wystroju wnętrz. Współczesne trendy również chętnie po nie sięgają, bo daje gwaranc...

 • Wnętrze w stylu fusion

  Trendy i inspiracje 29 grudnia 2011

  Fusion proponuje zabawę kolorami, materiałami i konwencją. Swobodnie zestawia zupełnie odmienne stylistyki, a inspiracji poszukuje w pozornie zwy...