Oświetlenie, które przyciągnie klienta

Oświetlenie
Oświetlenie, które przyciągnie klienta

Właściwe oświetlenie produktów jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na decyzje zakupowe klientów. Nie powinno więc negatywnie wpływać na produkty, np. powodować blaknięcia, co w przypadku m.in. sklepów z meblami ma istotne znaczenie. Na rynku polskim swoje pierwsze kroki stawia włoska marka ILMAS, która proponuje rozwiązania w zakresie oświetlenia sklepowego.

ILMAS, włoski producent profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych w technologii LED, oferuje 15 linii produktowych profesjonalnego oświetlenia LED, m.in.: oświetlenie wiszące, ścienne i sufitowe, oprawy wpuszczane czy reflektory sklepowe. Oferta firmy obejmuje oświetlenie dla sklepów każdego rodzaju. Dysponuje kompleksowymi rozwiązaniami oświetlenia dla sklepów spożywczych do poszczególnych stref świeżej żywności, np. wędlin i mięs, owoców i warzyw, nabiału czy pieczywa. Oświetlenie proponowane przez włoską firmę charakteryzuje się współczynnikiem CRI (Colour Rendering Index) od 80 do 94.

W katalogu firmy znajduje się również oświetlenie dopasowane do potrzeb sektora handlu artykułami niespożywczymi, dzięki któremu łatwiej skierować klienta do odpowiednich stref czy zwrócić jego uwagę na poszczególne produkty czy promocje. W ofercie są także przestrajalne białe oprawy oświetleniowe posiadające cały zakres temperatur kolorów od 2700 do 6500 K pozwalające na bardzo dobre oddawanie barw. Włoski producent dysponuje także oświetleniem typu ART osiągającym współczynnik CRI 98. Takie rozwiązanie stosowane jest w szczególności w oświetlaniu dzieł sztuki.
– Właściwie dobrane oświetlenie przyciąga klienta, podkreśla jakość i cechy produktu, a także chroni go – podkreśla Roberto Paparelli, marketing manager w firmie ILMAS. - W sektorze handlu detalicznego technologie oświetlenia dopasowane do rodzaju sklepu i oferowanego asortymentu wpływają zarówno na sukces sprzedażowy, jak i na redukcję kosztów. Jesteśmy otwarci, aby służyć doradztwem w zakresie doboru oświetlenia, chcemy także przybliżyć polskiemu klientowi estetykę oraz jakość naszych produktów.

                                                

Większość produktów firmy ILMAS wykonanych jest z aluminium UNI 5076 pokrytego specjalną powłoką proszkową zgodnie z normami Qualicoat. Produkty spełniają więc najwyższe jakościowe wymagania techniczne elementów aluminiowych do zastosowań w architekturze. Oprawy włoskiego producenta wyposażone są w najnowszą technologię LED firmy Tridonic.

ILMAS zaprezentuje swoją ofertę polskiej branży handlowej podczas V Międzynarodowych Targów Wyposażenia, Technologii i Usług dla Handlu RetailShow, które odbędą się w dniach 19-20 listopada 2014 w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.
Stoisko firmy ILMAS znajdzie się w strefie Store Design.


Opr. EB
Fot. ILMAS

Powiązane artykuły

 • Dla miłośników antycznego wz...

  Styl 23 września 2010

  Pasjonatom antycznych wzorów przypadnie do gustu nowa kolekcja lamp Attyka firmy Technolux, która kolorem i zdobieniami nawiązuje do ...

 • Nowość! LED Informatico S...

  Oświetlenie 30 sierpnia 2011

  W dużych przestrzeniach komercyjnych, często wypełnionych dużą ilością symboli, barwnych reklam i odwiedzających łatwo ulegamy dezorientacji i gubimy...

 • Kolekcja lamp Georgia marki...

  Oświetlenie 28 października 2011

  Biel- dystyngowana królowa kolorów od lat inspiruje stylistów. W ostatnim czasie projektanci i styliści postanowili ...

 • Lampy dla wybrednych

  Styl 01 grudnia 2011

  Im bliżej zimy, tym mniej światła dziennego dociera do naszych mieszkań. Coraz bardziej polegamy na świetle żarówek i świetlówek. Świat...