Równorzędny partner w aranżacji

Aranżacje i pomysły
Równorzędny partner w aranżacji

Panele drewniane z kolekcji Boutique to propozycja do wnętrz, w których podłoga na równych prawach z innymi elementami dekoracji decyduje o charakterze wnętrza. Do wyboru mamy aż dwa unikalne modele. I choć każdy z nich ma swój charakter, to ich cechą wspólną jest efektowna faktura.

Boutique Oak utrzymany jest w tonacji jasnych, słonecznomiodowych brązów, które jedynie sporadycznie przetykane są ciemniejszą nutą.

Bardziej wyrazistym odpowiednikiem tego modelu są panele Boutique Oak Smoked. Zgodnie z ich nazwą, na tle dominujących zgaszonych brązów wyraźnie zarysowują się różne odcienie szarości i czerni.

Jedynie z pozoru chaotyczny melanż barw zarówno w przypadku Boutique Oak jak i Boutique Oak Smoked tworzy spójną kompozycję. Subtelny, ale intrygujący design okładziny doskonale wpasuje się zatem zarówno we wnętrza o charakterze orientalnym, ale też na zasadzie intrygującego kontrastu – tradycyjnym czy ultranowoczesnym. Warto podkreślić, że na powierzchni każdej deski widoczne oraz wyczuwalne są naturalne nierówności i przetarcia. Dodają one charakteru całej stylizacji i podkreślają oryginalne pochodzenie surowca. Urok takiej artystycznej, drewnianej mozaiki dostrzeżemy w pełni na dużym metrażu. Warto jednak podkreślić, że nawet w niedużym pomieszczeniu tak efektowna podłoga będzie prezentować się wyjątkowo, dodając wyrazu nawet bardzo stonowanym stylizacjom.

Panele z kolekcji Boutique marki Wicanders to produkt tworzony z wielką precyzją. Poddawane ręcznej obróbce deski przechodzą wnikliwą selekcję, dzięki czemu mamy pewność, że podłoga w naszym domu nie tylko wygląda ekskluzywnie, ale i faktyczne jest najwyższej jakości. Niezwykle istotna dla trwałości i funkcjonalności paneli jest ich trójwarstwowa struktura. Wierzchnia warstwa dekoracyjna wykonana jest z drewna dębowego. Ma ona grubość od 3,5 do 4 mm. Bezpośrednio pod nią znajduje się warstwa nośna o grubości 8 mm, która za sprawą poprzecznego ułożenia listew zapewnia elastyczność i trwałość podłogi. Trzecim elementem jest warstwa wykonana z drewna topoli o grubości 2 mm. Odpowiada ona za stabilizację i usztywnienie całej konstrukcji deski. Zadrapaniom i zarysowaniom powierzchni paneli zapobiega z kolei aż siedem warstw lakieru lub też dwie warstwy oleju, z których każda utwardzona jest promieniami UV.
Podłogi Wicanders pozytywnie zaskoczą nas również ze względu na prosty, bezklejowy montaż oraz wygodę pielęgnacji. Ponadto korzystnie wpłyną na mikroklimat w pomieszczeniu, wprowadzając i zatrzymując wewnątrz ciepło, bowiem absorbują wilgoć, oddając ją z powrotem, gdy powietrze staje się bardziej suche. Nie bez znaczenia jest też fakt, że są to podłogi antystatyczne, dlatego też jonizują powietrze i nie przyciągają kurzu.

Opr. EB
Fot. Wicanders

Powiązane artykuły

 • Polski design na najwyższym ...

  Aranżacje i pomysły 09 stycznia 2012

  Pomimo widocznego wzrostu zainteresowania designem w Polsce, daleko nam jeszcze do wzorniczych potęg na miarę Danii czy Włoch. Z tego względu ofe...

 • PROGRAM SZKOLENIOWY -...

  Wydarzenia 11 stycznia 2012

  Kronospan, producent marek Kronooriginal, Brilliance i My Style opracowały specjalistyczny program warsztatów szkoleniowych dla firm ...

 • Druga strona lustra- design...

  Aranżacje i pomysły 24 stycznia 2012

  Starzy ludzie mawiali: Nie patrz zbyt długo w lustro, bo możesz zobaczyć coś strasznego… Patrząc na wzornictwo nowoczesnych luster znac...

 • Podsumowanie wrześniowych ...

  Wydarzenia 27 września 2012

  Wrześniowe konferencje Design – Nowoczesne trendy w architekturze wnętrz zorganizowane w Warszawie, Krakowie i Gdańsku przyciągnęły blisk...