W poszukiwaniu ciszy

Porady eksperta
W poszukiwaniu ciszy

Szukając ciszy we własnym domu, nie musimy przerabiać pomieszczeń na kształt studia nagraniowego. Jeśli niepożądane hałasy nie pozwalają nam spokojnie wypić lampki wina, warto zwrócić uwagę na korek, ale nie ten zamykający butelkę z winem, ale jako materiał służący do wykończenia wnętrz.

Korek to materiał znany od starożytności, o ogromnej liczbie zalet, pozyskiwany z kory dębu korkowego i wykorzystywany w bardzo wielu branżach. Jego właściwości docenili m.in. specjaliści z firmy Wicanders. - Dziś coraz większą popularnością cieszy się zastosowanie korka do wykończenia wnętrz. Podłogi i ściany wykonane przy użyciu tego materiału charakteryzują wyjątkowe parametry akustyczne, mechaniczne i termoizolacyjne – wylicza Jacek Puła, ekspert z firmy Wicanders. - Tajemnica rewelacyjnych właściwości korka tkwi w jego strukturze. Każdy centymetr sześcienny surowca zawiera ponad 40 milionów wypełnionych gazem komórek, przypominających swoją budową plaster miodu. Powietrze zajmuje 90 procent objętości korka i stanowi około 50 procent jego masy. To wszystko przekłada się na wyjątkowo efektywną absorpcję dźwięku i doskonałą izolację cieplną.

Połączenie winylu i korka w przypadku okładziny podłogowej pozwala cieszyć się wyjątkową wytrzymałością winylu przy jednoczesnej zwiększonej izolacji akustycznej i termicznej.
Kilkuwarstwowe panele lub przyklejane płytki zapewnią komfortowe użytkowanie przez wiele lat, a szeroki wybór barw i wzorów pozwoli dopasować wygląd podłogi do pozostałych elementów pomieszczeń. - Zastosowanie w panelach korkowego podkładu powoduje dodatkowo, że układając tego typu okładzinę na równej, dobrze przygotowanej podłodze nie trzeba stosować już dodatkowych warstw – zauważa ekspert firmy Wicanders i dodaje – Dla wszystkich poszukujących jeszcze bardziej komfortowego rozwiązania idealną propozycją będą okładziny całkowicie korkowe. Stosowany w systemach podłóg firmy Wicanders aglomerat korkowy zapewnia izolację termiczną i akustyczną na poziomie wykładzin materiałowych, a pokrywający go naturalny fornir korkowy zabezpieczony lakierem na bazie komponentów ceramicznych pozwala przez długi czas cieszyć się naturalnymi, dekoracyjnymi wzorami. Podłogi korkowe pozwalają na redukcję dźwięków uderzeniowych nawet o kilkanaście decybeli, tłumiąc odgłosy kroków w pomieszczeniu i redukując odgłosy pomiędzy kondygnacjami.

Decydując się na korkową podłogę, skorzystamy również z wielu innych właściwości tego wyjątkowego surowca. Korek, z którego wykonane są podłogi Wicanders, jako materiał antystatyczny nie elektryzuje i nie przyciąga kurzu, co szczególnie docenią alergicy. Nowoczesne procesy technologiczne wzmacniają dodatkowo i tak niezwykłą długowieczność korka, jednocześnie umożliwiając tworzenie atrakcyjnych i oryginalnych wzorów i barw. W bogatej ofercie firmy Wicanders znajdziemy na przykład doskonale odzwierciedlający naturalny kamień fornir Slate i wprowadzające do pomieszczeń egzotyczny akcent w liniowe wzory z kolekcji Reed.

Relaksująca cisza to być może dla każdego te dźwięki, które lubimy i kochamy. Zastosowanie w wykończeniu podłóg marki Wicanders powierzchni korkowych pozwoli bardziej cieszyć się w domu tymi dźwiękami, za którymi naprawdę tęsknimy.

***

Wicanders to marka premium z portfolio światowego lidera w zakresie produkcji i sprzedaży wyrobów z korka portugalskiej grupy Amorim Revestimentos. Marka Wicanders znana jest na rynku od 1868 roku ako pionier w dziedzinie pokryć podłogowych i ściennych, charakteryzujących się najwyższym komfortem użytkowania oraz pozostających w zgodzie z aktualnymi trendami nowoczesnego designu. Obecnie przedstawicielstwa firmy znajdują się aż w 51 krajach na całym świecie. Dystrybutorem w Polsce produktów z korka firmy Amorim Revestimentos jest Dom Korkowy Sp. z o.o., funkcjonujący od 1991 roku.

Fot. EB
Fot. Wicanders

Powiązane artykuły

 • Płytki wchodzą na salony

  Aranżacje i pomysły 21 lutego 2012

  Tradycyjnym przeznaczeniem płytek ceramicznych były do tej pory aranżacje łazienkowe i kuchenne. Jednak coraz częściej piękne, wielkoformatowe płytki...

 • Płytki uruchamiające do WC n...

  Dom 04 grudnia 2012

  Bezdotykowe spłukiwanie misek ustępowych staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w sektorze publicznym. Aby zapewnić projektantom i inst...

 • Wnętrze z sercem z kamienia

  Styl 21 lutego 2013

  Choć czasem uznawany za chłodny, jak żaden inny surowiec potrafi nadać wnętrzu niepowtarzalny klimat. Trwały, niezwykle elegancki, a przy tym po pr...

 • Retro w łazience

  Dom 23 kwietnia 2013

  Marzysz o salonie kąpielowym w stylu retro? To możliwe dzięki nowej kolekcji płytek Traverhome marki Ceramstic.