Wysoka skala połysku – płyty Kronospan

Wydarzenia
Wysoka skala połysku – płyty Kronospan

Meble w wysokim połysku już od kilku lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Główną ich zaletą jest fakt, iż powiększają optycznie pomieszczenie, a przede wszystkim dają poczucie luksusu i elegancji oraz doskonale komponują się z innego rodzaju materiałami. Kronospan posiada bardzo szeroką ofertę płyt meblowych w wysokim połysku, tj. płyty Mirror Gloss, High Gloss i Brilliance Board oraz najnowsza propozycja producenta płyty Acrylic Gloss.

Acrylic Gloss
Bardzo wysoka skala połysku płyt Acrylic Gloss zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Stopień połysku dla akrylowych płyt MDF wynosi 100 GL (jednostki połysku). Na uwagą zasługuje fakt, iż jako jedne z nielicznych posiadają identyczny dekor na przedniej jak i tylnej stronie płyty. Surowe arkusze akrylu, będące warstwą wierzchnią, cechują się bardzo wysoką intensywnością połysku, dodatkowo materiał ten jest odporny na wilgoć i promieniowanie UV, dzięki czemu płyty nie blakną w słońcu. Materiał nie zawiera żadnych toksycznych substancji, co oznacza, że jest akceptowalny pod względem ekologicznym i należy do grupy materiałów nadających się do recyklingu. Dzięki wysokim walorom estetycznym i doskonałym właściwościom obróbczym stanowi doskonałą alternatywę dla płyt lakierowanych. Strona akrylowa (A) jest produkowana w strukturze AG (akryl połysk), a strona (B) polistyrenowa - w strukturze BS (skórka pomarańczy). Dostępne formaty to 18,6 x 2800 x 1300 mm.

Mirror Gloss
To płyty wiórowe P2 wyprodukowane w innowacyjnej technologii, o doskonale gładkiej powierzchni, pokryte impregnowanym papierem dekoracyjnym. Dostępny format to 18 x 2800 x 2050. Kolekcja obejmuje aż 21 dekorów jednobarwnych i drewnopodobnych.

High Gloss
Płyty HPL High Gloss to idealne połączenie laminatu HPL z płytą wiórową. Warstwę dekoracyjną stanowi laminat HPL w strukturze SQ – wysoki połysk (na stronie prawej) oraz laminat HPL w strukturze BS – skórka pomarańczy (na stronie lewej). Bazą produktu jest płyta wiórowa typu P5 przeznaczona do użytkowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, co zwiększa możliwości zastosowania płyt High Gloss.

Brilliance Board
Płyty HDD produkowane są na bazie płyt MDF Plus. MDF Plus posiada taką samą średnią gęstość jak płyta MDF, ma ona jednak większą gęstość w środkowej części, co sprawia, że jest łatwiejsza podczas obróbki głębokiego frezowania. O innowacyjności produktu świadczy sposób jego wykończenia. Płyty HDD posiadają nowoczesne struktury wykończenia powierzchni dzięki nowatorskiej technologii polimeryzowania. Warstwę dekoracyjną stanowią wodorozcieńczalne lakiery akrylowe. Nowoczesne jednobarwne dekory, niepowtarzalne struktury oraz format „lakierowanych” polimeryzowanych płyt HDD pozwalają rozszerzyć zastosowanie tego produktu nie tylko na fronty meblowe, ale również na korpusy mebli twardych, elementy mebli miękkich, tablice marketingowe oraz do wystroju wnętrz.

Więcej informacji na stronie www.strefaplyt.pl

Płyty w wysokim połysku Kronospan dostępne są w salonach sieci Strefa Płyt na terenie całego kraju. Obecnie sieć liczy ponad 80 punktów. Twórcą projektu, organizatorem systemu oraz właścicielem marki handlowej oraz wiodącym dostawcą Strefa Płyt jest Kronospan. Jednym z atutów decydujących o atrakcyjności tego projektu jest bardzo szeroki asortyment tj.: KronoDesign – materiały do produkcji mebli, Kronobuild – materiały konstrukcyjne dla budownictwa, KronoOriginal – materiały i akcesoria wykończeniowe – podłogi. Dodatkowo salony oferują szeroką gamę akcesoriów meblowych renomowanych dostawców. Każdy punkt świadczy wysokiej jakości usługi stolarskie. Profesjonalna i kompleksowa obsługa to coś, co wyróżnia sieć Strefa Płyt na rynku.

Powiązane artykuły

 • Pierwszy w Polsce

  Styl 11 marca 2013

  Sklep z wyposażeniem wnętrz Lila&Godo Interiors  jako pierwszy w Polsce przedstawia markę Mis en Demeure. Mis en Demeure oferuje wy...

 • Meble łazienkowe Decora ...

  Dom 26 marca 2013

  Nowoczesna linia szafek podumywalkowych Decora dostępna jest w bogatej kolorystyce – od neutralnej bieli, przez żywe bordo i fiolet aż do el...

 • Modna łazienka, czyli jaka?

  Dom 29 marca 2013

  Aranżacja łazienki podobnie jak innych pomieszczeń podlega wnętrzarskim trendom. Aktualnie dominują kolory klasyczne lub naturalne, takie jak czer...

 • Marka z tradycjami

  Kolekcje mebli 09 kwietnia 2013

  W ofercie internetowego sklepu www.dadodesign.pl pojawiła się designerska, amerykańska marka EMECO, dla której projektuje m.in. mistrz de...