Pokój na poddaszu

Aranżacje i pomysły
Pokój na poddaszu

Ze względu na specyficzne cechy tego pomieszczenia aranżacja poddasza jest trudniejsza niż w przypadku standardowego pokoju. Największą przeszkodą w urządzaniu poddasza okazać się mogą skosy, które utrudniają efektywne wykorzystanie przestrzeni. Jednak jeśli odpowiednio wykorzystamy zróżnicowaną wysokość ścian, będzie to ich atutem.

Miejsca pod obniżonym sufitem można przeznaczyć na postawienie mebli, a ściany i sufity pomalować na różne kolory – dzięki temu uzyskamy ciekawy, niebanalny efekt.
Komponując paletę odcieni pamiętajmy o ich wizualnym oddziaływaniu – chłodniejsze i jaśniejsze barwy optycznie powiększają pomieszczenie w przeciwieństwie do ciemnych, intensywnych kolorów. Ciepłe barwy „przybliżają” ściany i tworzą kameralny nastrój. Jak zatem dobrać odcienie przy urządzaniu poddasza? Pomogą nam w tym farby z palety Jedynka® Ogród Barw.

Dla starszego dziecka (zdjęcie powyżej)
Odcienie niebieskiego dają wrażenie swobody i świeżości, a przy tym bardzo uspokajają aranżację. Dobrze sprawdzą się w pokoju starszego dziecka, współtworząc przestrzeń idealną zarówno do nauki i pogłębiania pasji jak i do relaksu. Odcień Błękitne oczko zestawiony z szarością Porannej mżawki komponują się w spójną kolorystycznie, lecz nie jednostajną całość.

Strefa odpoczynku
Ciepłe żółcienie i brązy to idealny wybór do wnętrza przeznaczonego do odpoczynku – przytulnego, a jednocześnie nie pozbawionego nuty elegancji. Odcienie Apetyczna pigwa i Orzech laskowy tworzą kompozycję, która doskonale sprawdzi się w aranżacji sypialni na poddaszu.

Pokój dziewczynki
Pokój dziewczynki nie musi tonąć w banalnym różu. Pomysłowym rozwiązaniem jest zastosowanie ciepłego i energetycznego odcienia Kwiat piwonii. Tak wyrazisty akcent kolorystyczny zestawmy z bardziej stonowanym kolorem Wiosennej lawendy. Dobrym uzupełnieniem aranżacji będzie neutralna biel i prosta forma mebli oraz innych elementów wyposażenia.

W tonacji fioletowej
Fiolet to kolor intrygujący i nadający wnętrzu wyrazistego charakteru. Intensywny odcień Deser jeżynowy dobrze sprawdzi się w aranżacji poddasza w nowoczesnym stylu. By nie zdominował wizualnie przestrzeni, warto zestawić go z jaśniejszym tonem, np. Wonnej lawendy. Dodatkowym ciekawym akcentem aranżacji jest proste w wykonaniu, a przy tym efektowne wymalowanie w postaci pasów na jednej ze ścian.

Opr. EB
Fot. Jedynka® Ogród Barw

Powiązane artykuły

 • Królestwo dla małej d...

  Styl 25 kwietnia 2013

  Pokój zbudowany z klocków to marzenie niejednego dziecka. Dodając do tego łóżko, które zawisło w powietrzu i pro...

 • Na miętowo

  Podłogi, ściany, sufity 12 czerwca 2013

  Kolor miętowy, choć trudny do jednoznacznego zdefiniowania, niepodzielnie rządzi w sezonie wiosenno-letnim. Widzimy go wszędzie - na ubraniach, paz...

 • Pokój dla małego mężczyzny

  Dom 14 czerwca 2013

  Jak urządzić pokój chłopca przy pomocy mebli o eleganckiej, lekkiej linii i stonowanej kolorystyce? Jakie dodatki wykorzystać, aby nasz mał...

 • Kolorowe trendy

  Porady eksperta 16 lipca 2013

  Nie od dziś wiadomo, że wygląd otoczenia i jego kolory mają wpływ na samopoczucie, a mnogość trendów sprawia, że każdy znajdzie dla siebie c...