Design z pasją

Wydarzenia
Design z pasją

W sobotę 25 października 2014 roku w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu odbędzie się inauguracja premierowych targów sztuki użytkowej kontury. Sztuka użytkowa to przede wszystkim wyjątkowe, niepowtarzalne meble i przedmioty codziennego użytku oraz pomysły na to, jak w niebanalny sposób aranżować wnętrza.  

Wrocławskie targi sztuki użytkowej kontury. pozwolą odwiedzającym nie tylko na zakup oryginalnych przedmiotów, są także okazją do spotkań z twórcami oraz projektantami i poznania indywidualnej historii stojącej za każdym produktem. Dzięki temu wyroby nabierają jeszcze bardziej indywidualnego charakteru, co zdecydowanie wyróżnia je od efektów masowej produkcji.
- Każdy z naszych wystawców ma własną ścieżkę, która niekoniecznie prowadzi od szkoły artystycznej do galerii sztuki. Niektórzy, aby realizować swoje nietuzinkowych pomysły, podjęli ryzyko porzucając na przykład pracę w korporacjach - opowiada Jakub Kurowski, jeden z organizatorów targów kontury.

Październikowa impreza odbędzie się w Browarze Mieszczańskim, miejscu w którym sztuka użytkowa prezentuje się wyjątkowo ze względu na sąsiadujące galerie oraz pracownie artystyczne. Kontury. to nie tylko przedmioty, ale również profesjonalne doradztwo od dekoratorek wnętrz, które podpowiedzą co zrobić, aby piękne meble i nietuzinkowe dodatki prezentowały się należycie. Odwiedzając kontury. można spodziewać się wielu funkcjonalnych, estetycznych i niemasowych produktów, z których każdy ma swoją własną historię, ukształtowaną przez niezliczone godziny ciężkiej pracy na drewnie, szkle, skórze i metalu.
- Targi mają za zadanie promować sztukę użytkową, ale jednocześnie są doskonałą okazją dla gości, aby zakupili unikatowe przedmioty – dodaje Jakub Kurowski z targów kontury. 

***
Wrocław, Browar Mieszczański przy ulicy Hubskiej 44-48
Sobota, 25 października, godz. 11.00-19.00
Wstęp: 5 zł
Informacje o szczegółach wydarzenia i kolejnych wystawcach podawane są na bieżąco na facebookowym fan page’u projektu (www.facebook.com/targikontury)

Opr. EB

Powiązane artykuły

 • Polski design na najwyższym ...

  Aranżacje i pomysły 09 stycznia 2012

  Pomimo widocznego wzrostu zainteresowania designem w Polsce, daleko nam jeszcze do wzorniczych potęg na miarę Danii czy Włoch. Z tego względu ofe...

 • SilesiaINTERIOR- targi z...

  Wydarzenia 10 stycznia 2012

  Ciekawe pomysły dotyczące projektowania wnętrz? Nowe rozwiązania? Modne materiały i gotowe rozwiązania znanych producentów? W czasie trwaj...

 • Imm cologne 2012- w tyglu...

  Wydarzenia 19 stycznia 2012

  Są targi na których wypada się pojawić by nawiązać kontakty handlowe i kreować wizerunek przedsiębiorstwa. Istnieją też wydarzenia, na kt&oa...

 • Druga strona lustra- design...

  Aranżacje i pomysły 24 stycznia 2012

  Starzy ludzie mawiali: Nie patrz zbyt długo w lustro, bo możesz zobaczyć coś strasznego… Patrząc na wzornictwo nowoczesnych luster znac...