Panele, które wymykają się utartym schematom

Trendy i inspiracje
Panele, które wymykają się utartym schematom

Aby odmienić wystrój mieszkania czy domu, nie trzeba od razu robić kosztownego remontu. Wystarczy dodać jeden, wyrazisty i nieszablonowy element dekoracji, by wprowadzić nowy „look” na domowe salony. 

- Nowy styl wnętrza możemy uzyskać już poprzez wprowadzenie innego koloru, zamontowanie dodatkowego oświetlenia na przykład w podwieszanym suficie, zastosowanie fototapety lub też zawieszenie oryginalnych obrazów czy grafik – mówi ekspert z firmy Dunes. - Warto jednak iść o krok dalej i odważyć się na bardziej spektakularne zmiany. Jeśli od dawna mamy ochotę na nowatorskie rozwiązania, warto pomyśleć o nadaniu ścianom, i to w znaczeniu dosłownym, zupełnie nowego wymiaru.

Choć wydawać by się mogło, że stworzenie takiej dekoracji wiązać się będzie zarówno z dużymi kosztami jak i żmudną, czasochłonną pracą, to dzięki dostępnym od niedawna na polskim rynku trójwymiarowym panelom dekoracyjnym marki Dunes jest to zadanie proste, ekonomiczne, a z pewnością niezwykle efektowne.

- Niecodzienna okładzina ścienna nada głębi stylizacji, przełamie monotonię wnętrza i stanie się ciekawym urozmaiceniem domu lub mieszkania – podkreśla ekspert. - Wystarczy, że w ten sposób udekorujemy jedną ścianę w pomieszczeniu, by nadać mu zupełnie nowy wyraz. Faktura paneli jest bowiem bardzo unikatowa i z pewnością wymyka się utartym schematom. Nie ma więc mowy o tym, że wprowadzona przez nas zmiana pozostanie niezauważona.

Do wyboru mamy modele zarówno nawiązujące do geometrycznych brył, naturalnych żywiołów czy też futurystycznych kształtów. Choć w wersji standardowej panele występują w uniwersalnej bieli, można je pokryć farbą w dowolnym kolorze, tak by wpasowały się w koncept aranżacyjny.

- Mała zmiana może mieć ogromne znaczenie dla całego projektu. Jeśli zatem do tej pory mieliśmy sypialnię lub salon, w którym ściany zdobi jedynie tapeta lub farba, doskonałym pomysłem na odświeżenie aranżu będzie udekorowanie jednej z nich za pomocą paneli 3D – dodaje ekspert z firmy Dunes. - Możemy w ten sposób wykończyć całą płaszczyznę ściany lub tylko jej centralną część. Dodając do tego obramowujące okładzinę oświetlenie ledowe lub punktowe stworzymy aranżację godną miana małego dzieła sztuki nowoczesnej. Warto eksperymentować z formą. Gipsowe panele dekoracyjne 3D z uwagi na fakt, że wykonane są z materiału, który jest całkowicie niepalny, nietoksyczny oraz nie zawiera lotnych związków mineralnych, można z powodzeniem wykorzystać do aranżacji np. kominka. Z pewnością tak ozdobiony prezentować będzie się niezwykle oryginalnie. Równie dobrym pomysłem będzie zastosowanie np. w salonie czy kuchni na zupełnie gładkiej powierzchni białej ściany geometrycznych białych paneli w kształcie okręgów. W subtelny, ale pomysłowy sposób wprowadzą one do wnętrza współczesny szyk i design.

Proces dekoracji wnętrz przy pomocy trójwymiarowych paneli jest na tyle bezproblemowy, że nawet najwięksi przeciwnicy remontowych rewolucji z chęcią skorzystają z tego rozwiązania. - Wzmocnione szklanym włóknem panele to materiał łatwy i szybki w montażu. Ich waga, przy standardowych wymiarach 1000 x 800 mm, nie przekracza 10 kilogramów - podsumowuje ekspert. - Nie musimy się zatem obawiać, że nadmiernie obciążymy dekorowaną ścianę. Aby stworzyć dowolną kompozycję – w układzie pionowym lub poziomym – wystarczy, że skleimy ze sobą oszlifowane wcześniej złącza płyt. Co istotne, na specjalne zamówienie firma Dunes może przygotować panele o niestandardowych rozmiarach, ozdobienie więc przy ich pomocy dowolnej wielkości powierzchni nie będzie żmudną pracą, a tak naprawdę przyjemnością, spotęgowaną przez wyjątkowy efekt końcowy.

Odświeżanie domowego wnętrza będzie znacznie prostsze i przyjemniejsze niż moglibyśmy się spodziewać pod warunkiem, że sięgniemy po odpowiednie materiały wykończeniowe. Niezależnie od typu budownictwa, metrażu czy dotychczasowego wystroju, w każdym domu lub mieszkaniu egzamin zdadzą trójwymiarowe panele dekoracyjne marki Dunes. Wprowadzona za ich pomocą nawet niewielka zmiana widocznie odmieni dotychczasową aranżację.

EB
Fot. Dunes