Urok naturalnych rozwiązań

Podłogi, ściany, sufity
Urok naturalnych rozwiązań

Sklejka Eko-Dekor od SKLEJKA-EKO SA to ekologiczna propozycja idealnie wpisująca się w wystrój klasycznych i rustykalnych wnętrz. Jej struktura, oddająca typowe dla drewna żłobienia, nieregularne linie i słoje, tworzy dekorację pełną ciepła, a przez to – swojską i przytulną. 

Sklejka boazeryjna firmy SKLEJKA-EKO SA to sklejka sosnowa suchotrwała naturalna lub oklejona fornirem – dobór rodzaju forniru zależy od naszych preferencji. Poddana zostaje procesowi szczotkowania, nacinaniu rowków oraz wykonaniu zakładki w celu łatwego łączenia sąsiednich arkuszy. Dzięki specjalnej budowie sklejka nie wypacza się. Jej naturalny wygląd, oddający typową dla drewna fakturę, nawiązuje do rodzimych wzorów, prostych, harmonijnych, czerpanych z podwórka polskiego designu. Nierówne wybarwienia, widoczne sęki i wyraźne spękania oraz słoje to efekt zamierzony, który znakomicie wpisuje się w wyznaczniki naturalnej aranżacji.
Pomysłowy efekt dekoracji wnętrz osiągniemy łącząc sklejkę boazeryjną w naturalnym odcieniu kory drewna z innym, również naturalnym materiałem wykończeniowym. Jej stylistyka i układ świetnie współgrają z ceramicznymi kaflami, które mogą trafić na ściany, podłogi czy obudowę kominka. Wyrazistości nabiorą wnętrza, które w całości wykończone zostaną drewnianą sklejką, podkreślając tym samym szlachetny i ciepły nastrój czterech kątów.

Jak każdy materiał drzewny, sklejka Eko-Dekor posiada właściwości izolacyjne i wygłuszające, ograniczając dobiegający z zewnątrz hałas i drgania. Dostępna jest w bogatej palecie naturalnych barw – od odcieni białego i stalowego, przez zieleń, aż po jasne i ciemne brązy oraz mahoń – możliwe jest pomalowanie sklejki boazeryjnej na dowolny kolor spośród bogatej gamy oferowanej przez firmę SKLEJKA-EKO SA. Dzięki zróżnicowanej kolorystyce z łatwością zrealizujemy projekt klasycznego, przyjaznego środowisku domu, dobierając odcień sklejki boazeryjnej do całościowego wystroju wnętrza. Harmonijnie skomponowana aranżacja pozwoli nam poczuć urok otaczającej natury.
Wśród istotnych parametrów produktu można wymienić grubość, która standardowo wynosi 6, 9 i 12 mm, ale możliwa jest realizacja zamówień na sklejkę Eko-dekor o innej grubości, w przedziale 3 – 21 mm. Gęstość tej sklejki wynosi 550 - 600 kg/m3 a wilgotność – 5 i 12 proc. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest dostępność w arkuszach o niestandardowym wymiarze 2500 x 1250 mm, co znacząco wpływa na efektowność prowadzonych prac wykończeniowych. Duży format pozwala indywidualnie dopasowywać gabaryty podsufitki i tym samym układać ją w znacznie krótszym czasie, dzięki czemu jej montaż wiąże się również z niższym kosztem pracy.

Ceny sklejki boazeryjnej Eko-Dekor kształtują się w przedziale 20-50 zł/mkw.

Opr. EB
Fot. SKLEJKA-EKO SA

Powiązane artykuły

  • Elegancko, ale na luzie

    Styl 07 czerwca 2013

    Francuska sztuka aranżacji wnętrz bez wahania pozwala łączyć różnych przedstawicieli stylu ludwikowskiego, nie unikając złoceń i artystyc...

  • Swojskie klimaty we wnętrzu

    Styl 08 września 2014

    Spragnieni uroczych widoków, przywołujących spacery po lesie, możemy przenieść sielski klimat do własnego domu, by już w najbliższym otoczen...