Gdy nadchodzi czas remontu

Porady eksperta
Gdy nadchodzi czas remontu

Remont to nieodłączny element dla uzyskania wymarzonej aranżacji wnętrza. Szczególnie istotny jest dokładny pomiar pomieszczenia i wszystkich elementów, które chcemy w nim umieścić, np. mebli. Do tego celu zamiast tradycyjnej metrówki warto użyć cyfrowego dalmierza laserowego. 

Precyzyjne pomiary mają istotne znaczenie w planowaniu remontu, bowiem błędne obliczenia mogą znacznie wydłużyć pracę i przysporzyć wielu kłopotów, takich jak: zakup niedostatecznej lub zbyt dużej ilości materiałów, nieodpowiedniej wielkości mebli czy złe rozplanowanie poszczególnych elementów wnętrza. Liczne poprawki zniechęcają do dalszych prac, wymagają dużo czasu i generują niepotrzebne koszty. Aby ich uniknąć, należy wszystko precyzyjnie zmierzyć – najlepiej za pomocą cyfrowego dalmierza laserowego Bosch PLR 15.

– Przyrząd jest kompaktowy i łatwy w obsłudze, aby go użyć, wystarczy po prostu włączyć przyrząd - tłumaczy Justyna Krzyżanowska, ekspert marki Bosch. - Po przesunięciu włącznika w dół, urządzenie od razu mierzy odległość, maksymalnie do 15 metrów. Wynik pomiaru pojawia się na wyświetlaczu i można go zapisać przytrzymując czerwony przycisk, widoczny po włączeniu urządzenia.

Kolejnym krokiem planowania remontu jest stworzenie harmonogramu działań, który powinien zawierać wszelkie zadania do wykonania wraz z przewidywanym czasem ich realizacji. Plan ten powinien również wyznaczać kolejność poszczególnych prac. Następnie należy kupić materiały i narzędzia potrzebne w czasie remontu. Najlepiej wcześniej przemyśleć listę zakupów i oszacować wydatki, aby sprawdzić, czy zmieścimy się w naszym budżecie. W ten sposób unikniemy przykrych niespodzianek przy kasie w sklepie.

Jeśli potrzebna jest pomoc profesjonalnej ekipy remontowej, dobrze jest skorzystać z rekomendacji (np. przyjaciół lub rodziny) oraz spisać umowę, żeby mieć pewność, że wszystkie zlecone zadania zostaną wykonane w założonych terminach i przy ustalonych kosztach.

Po wszystkich tych krokach nadchodzi etap realnej pracy, nadzoru remontu i wyczekiwania na efekt końcowy.

Opr. EB
Fot. Bosch