Jak wisienki na torcie

Akcesoria i dodatki
Jak wisienki na torcie

Ważną rolę w wyposażeniu wnętrza pełnią odpowiednio dobrane kolekcje mebli. Jednak równie ważne są atrakcyjne detale wyposażenia, świetnie uzupełniające wystrój.

Ciekawą ofertę dodatków można znaleźć w ofercie firmy Mebin. Najlepiej prezentują się one na tle mebli z zestawu, z którego pochodzą, ale dobrze zaprezentują się też w otoczeniu brył należących do innych kolekcji.

Miłośnicy dobrej lektury z pewnością docenią nowoczesny stojak na książki, wykonany z ciemnego szkła zamocowanego w czarnej podstawie i podobnie zaprojektowany gazetnik z prostych tafli szkła wbudowanych w podstawę w kolorze czereśni połączonej z czernią. Te lekkie i niezwykle eleganckie przedmioty są odzwierciedleniem współczesnej sztuki użytkowej w najlepszym wykonaniu.

Z kolei uwagę koneserów wina przykuje bogaty wybór interesujących wzorniczo stojaków na ten szlachetny trunek. Są tu i lekkie designerskie konstrukcje do postawienia na stole, i wysokie stojaki podłogowe w formie tradycyjnej butelczarki czy też w kształcie ustawionej pod kątem ścianki eksponującej fantazyjnie zawieszone na niej butelki. 

Nieodzownym elementem aranżacyjnym i praktycznym w każdym wnętrzu jest oświetlenie. Mistrzowskie rozwiązania, takie jak podświetlenie szafek i szklanych półek, znajdują dopełnienie w lampach stojących, stylizowanych na płomień świecy, w kolorystyce odpowiadającej barwom zestawu – czarne z czereśniową ramą w ArtModulo i białe, ze szkła otoczonego kasztanową lub czereśniową obwódką w linii Lazuryt.

Dzięki dbałości producenta mebli o stworzenie kompleksowo urządzonego wnętrza, nie będzie problemu z dobraniem odpowiedniego stojaka na płyty CD w kształcie harmonijnie wpisującym się w cechy wybranego stylu. Łagodnie wygięta linia stojaka nawiązuje do układu zdobień charakterystycznych dla klasycznego zestawu Lazuryt, zaś w ArtModulo proponuje się czereśniowy prosty stelaż ze szklanymi półkami.

Gustowne przyborniki na biurko, występujące zarówno w wersji czereśniowo-czarnej charakterystycznej dla kolekcji ArtModulo, jak i w wybarwionym kasztanowo drewnie w zestawie Lazuryt nawiązują do najlepszych wzorów wyposażenia eleganckiego gabinetu. Ten element klasyki podkreśli jego niezwykłą atmosferę i nada mu prestiżowego charakteru.

Niebanalnym uzupełnieniem aranżacji są też stoliki śniadaniowe - w nowoczesnej prostej formie z ciekawą wzorniczo tkaniną w zestawie ArtModulo lub w formie praktycznej tacy z wygodnymi uchwytami, na subtelnych nóżkach w zestawie Lazuryt. Te eleganckie dodatki są wyrazem dbałości projektantów o zapewnienie domownikom wygody i komfortu.

Ściany we wnętrzach mogą ozdobić oryginalne zegary i zestawy pogodowe – praktyczne urządzenia zaprojektowane jako interesujące akcenty kolorystyczne i kompozycyjne, podkreślające charakter wnętrz. Ze stylowymi i funkcjonalnymi gadżetami meblowymi, zarówno salon jak i miejsce do wypoczynku zawsze będą wyglądały ekskluzywnie i wytwornie.

Opr. (eb)
Fot. Mebin