Rintal Polska obchodzi jubileusz

Schody
Rintal Polska obchodzi jubileusz

Powstała jako firma trzech udziałowców zatrudniających osiem osób. Dziś to jeden z najbardziej uznanych graczy wśród polskich producentów schodów do wnętrz działających na skalę przemysłową. Firma Rintal Polska z siedzibą w Tczewie (województwo pomorskie) obchodzi swój 20. jubileusz.

11 salonów sprzedaży w kraju, ponad 100 punktów partnerskich, rozbudowana sieć handlowa, własne biuro projektowe, wzornicze oraz linia produkcyjna – to osiągnięcia zrealizowane przez Rintal Polska przez ostatnie 20 lat.

Firma powstała w lipcu 1994 roku jako wynik ekspansji włoskiego producenta Rintal na rynki europejskie. Przedsiębiorstwo stanowi część Grupy Rintal International posiadającej przedstawicielstwa na całym świecie, zatrudniającej łącznie ponad 500 pracowników obsługujących 15 tysięcy zamówień rocznie.

Rintal Polska to najbardziej rozbudowana sieć dystrybucji wśród krajowych firm z branży – przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 100 pracowników, posiadające 11 salonów firmowych znajdujących się w największych miastach w Polsce (Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Bydgoszczy, Olsztynie, Lublinie). To ponad 100 punktów partnerskich rozmieszczonych we wszystkich województwach oraz sieć mobilnych doradców technicznych zajmujących się bezpłatnymi pomiarami oraz dostosowywaniem wybranych przez klientów projektów do posiadanych możliwości technologicznych. Wysokie udziały w rynku Rintal Polska zawdzięcza inwestycjom we własne biuro projektowe oraz wzornicze dzięki którym firma zajmuje się nie tylko produkcją włoskich projektów, ale również – realizacją własnych, autorskich rozwiązań.

„Made in Poland”
Projekty, które można znaleźć w portfolio Rintal Polska to połączenie szyku, dynamicznej formy oraz walorów funkcjonalnych zachowanych na najwyższym poziomie. Katalog produktowy to schody drewniane , metalowe, zabiegowe, kręcone, spiralne, ale także poręcze i obicia schodów betonowych. To zarówno modele o klasycznych liniach opartych na tradycyjnych konstrukcjach, jak i nowoczesne propozycje wykorzystujące elementy stalowe, szkła czy oświetlenie ledowe.

Projekty Rintal trudno nazwać masową produkcją, nie bez powodu producent wprowadza nie więcej niż dwie, trzy nowości rocznie. Nierzadko to modele dostępne wyłącznie na indywidualne zamówienie, co stanowi w Polsce 75 procent produkcji. Mimo że większość propozycji jest wynikiem twórczości włoskich architektów, w tym współpracy z jednym z największych biur projektowych na świecie - Giugiaro Architettura - na rynku pojawiają się także modele „made in Poland”. Przykładem są schody dywanowe Otto o finezyjnej konstrukcji opierającej się na stopniach i podstopniach. Propozycja ta najczęściej wykonywana jest z mozaiki bukowej oraz wzbogacana o wyrafinowane elementy wykończeniowe, takie jak balustrada ze szkła hartowanego czy stali nierdzewnej. Model realizowany jest na indywidualne zamówienie jako schody proste lub zabiegowe.

Aż trudno uwierzyć, że od momentu powstania Rintal Polska minęło 20 lat. Z firmy zatrudniającej kilka osób przekształciła się w przedsiębiorstwo wspierające zatrudnienie nie tylko w lokalnym Tczewie, ale także w innych regionach Polski, w których posiada oddziały firmowe i przedstawicielstwa handlowe.

Opr. EB
Fot. Rintal

Powiązane artykuły

 • Rintal Polska prezentuje...

  Schody 16 stycznia 2012

  Delikatna, wręcz minimalistyczna forma połączona z niespotykaną do tej pory konstrukcją - Rintal Polska przedstawia nowy model schodów dywa...

 • Aż dwa produkty FAKRO ...

  Wydarzenia 14 stycznia 2013

  Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny trafi do FAKRO. Tym razem prestiżową nagrodą wyróżniono aż dwa produkt...

 • Królestwo dla małej d...

  Styl 25 kwietnia 2013

  Pokój zbudowany z klocków to marzenie niejednego dziecka. Dodając do tego łóżko, które zawisło w powietrzu i pro...

 • Szczegół tkwi w stopniu

  Schody 10 maja 2013

  Dojścia do tarasu, przydomowe schody czy podejścia na skarpy wymagają odpowiedniego dopasowania rozmiaru stopni do zagospodarowania terenu. Za...