Skandynawski sposób na apatię

Styl
Skandynawski sposób na apatię

Charakterystyczne dla skandynawskiej aury są przede wszystkim długie zimy i krótkie dni, a w takim klimacie nie trudno o depresję. Jednak Skandynawowie mają na to sposób. Przekonajmy się jaki.

Dużo bieli, jasne barwy, naturalne materiały i duże, nierzadko niezasłonięte niczym okna to zabiegi stosowane w skandynawskich wnętrzach, które mają sprawić, że będzie ono sprawiało wrażenie bardziej świetlistego, przyjaznego, a przy tym niezwykle przestrzennego. Pomieszczenia urządzone w skandynawskim klimacie to także ogromna funkcjonalność i ukłon w stronę natury – tej kojarzącej się bardziej z zimowym krajobrazem. Wśród barw królują te delikatne, świetliste, blade – biel, ecru, pastelowe odcienie błękitu, żółtego, wrzosowego czy różowego, a do tego naturalne materiały – drewno, kamień, wełna, wiklina, bawełna, len. Mocne akcenty w takich wnętrzach stanowić mogą skórzane dodatki lub detale w zdecydowanych kolorach – czerni, granacie, brązie.

Do takiej koncepcji wzorniczej doskonale wpisują się propozycje mebli wypoczynkowych firmy Unimebel. Prosta linia i subtelna kolorystyka sofy Tuli 05 doskonale współgrają z brązowymi poduchami, który pięknie uzupełniają całą kompozycję.

Narożnik Max S-Line natomiast to doskonałe rozwiązanie w przypadku przestronnych wnętrz, w których króluje elegancka, chłodna szarość. Jasnoszary narożnik pięknie współgra ze stalowymi poduszkami. Kolor ten pojawia się również na bokach mebla, dzięki czemu całość tworzy spójną kompozycję. Amatorom cieplejszych, beżowych akcentów firma Unimebel proponuje narożnik Plaza. Uzupełniony poduchami w duże pasy – tak charakterystyczne dla skandynawskiego stylu – prezentuje się niezwykle stylowo.

Skandynawskie propozycje mebli wypoczynkowych firmy Unimebel wykończone zostały naturalnym drewnem, którego surowość nadaje całości pożądanego klimatu z Północy. Styl ten jest raczej oszczędny jeśli chodzi o dodatki – dzięki oryginalnemu wzornictwu rolę ozdobnych detali stanowią przedmioty używane na co dzień, ale ujęte w nową, designerską i bardziej praktyczną formę.

W skandynawskich wnętrzach liczy się przede wszystkim praktyczność. Styl ten na pozór wydaje się niezwykle surowy, jednak jest również wyjątkowo funkcjonalny. Dodatki i meble często mają dodatkowy wymiar – wyposażone są w funkcje na co dzień im nieprzypisywane. Dwuosobowa sofa Tuli 05 dzięki wbudowanemu systemowi elektronicznemu pełni również rolę audio we wnętrzu. Narożnik Plaza natomiast wyposażony jest w regulowane zagłówki oraz element relaksacyjny z mechanizmem sterowanym manualnie zainstalowanym w podłokietniku. Dodatkowo zakupić można drewnianą nakładkę na bok, która posłuży jako doskonałe podłoże np. dla kubka, pilota czy książki, przykrywając tym samym element sterowania.
Na wyjątkowe wyróżnienie zasługuje fotel z linii Tuli 05, który na pierwszy rzut oka wygląda dość tradycyjnie. Jednak w rzeczywistości posiada on funkcję rozkładania, dzięki czemu w kilka chwil zmienić może się w dodatkowe miejsce do spania, będąc jednocześnie dodatkowym schowkiem w mieszkaniu np. na pościel czy nieużywane często przedmioty. O wyjątkowości tej linii świadczy również zastrzeżenie wzoru przez producenta. Zastosowanie sprężyny falistej we wszystkich prezentowanych modelach bezdyskusyjnie wpływa na komfort siedzenia i użytkowania mebli wypoczynkowych Unimebel, co stanowi doskonałą odpowiedź na charakterystykę stylu skandynawskiego. Zyskujemy zatem niezwykły styl, estetykę, funkcjonalność jak również fantastyczny relaks.


Kolekcja Plaza:
narożnik:
- szerokość: 235 cm (315 cm)
- głębokość: 94 cm
- wysokość: 82 cm
- powierzchnia spania: 195 x 117 cm
- cena: ok. 11 000 zł

puf D6:
- Szerokość: 77 cm
- Głębokość: 62 cm
- Wysokość: 42 cm
- Cena: ok.720 zł

Kolekcja Max S-Line:
narożnik:
- szerokość: 232 cm (262 cm)
- głębokość: 90 cm
- wysokość: 75 cm
- powierzchnia spania: 213 x 122 cm
- cena: ok. 5000 zł

Kolekcja Tuli 05:
sofa z systemem audio
- szerokość: 162 cm
- głębokość: 82 cm
- wysokość: 87 cm
- powierzchnia spania: 205 x 106 cm
- cena: ok 3700 zł

fotel:
- szerokość: 100 cm
- głębokość: 82 cm
- wysokość: 87 cm
- cena: ok. 1600 zł

Op. EB
Fot. Unimebel