W marokańskim stylu

Podłogi, ściany, sufity
W marokańskim stylu

Nowy dekor w popularnej kolekcji Opp! o nazwie Morocco stanowi awangardową i współczesną interpretację tradycyjnych majolik z północnej Afryki. Udajmy się więc w tę podróż.

Maroko przepełnione jest egzotycznymi kolorami i wzorami. Piękne, ręcznie malowane płytki ceramiczne można podziwiać tam niemal na każdym kroku, rozkoszując się niezrównanym bogactwem barw i jakością rzemiosła. Projektanci firmy Ceramstic niejako w opozycji do tradycyjnego ogromu barw marokańskiej stylistyki, stworzyli czarno-biały dekor o niezwykle bogatych wzorach. Szkliwiona płytka gresowa wygląda niczym obraz widziany w kalejdoskopie, przywołując na myśl magiczną Casablankę z klasycznego kinowego hitu.
Na każdą płytkę naniesiono obraz szesnastu mniejszych kafelków, a każdy z nich jest inny i wyjątkowy. Geometryczne desenie - trójkąty, gwiazdy, kwadraty i łuki oraz arabeski skomponowane w całość przywołują skojarzenia z inspirującą układanką lub ręcznie wykonanym patchworkiem. Nieszablonowy i zachwycający swym pięknem dekoracyjny gres Morocco to klasyczna majolika zaklęta w nowoczesnej formie.

- Polecamy połączenie dekoru Morocco z gresami szkliwionymi Opp! White i Opp! Black – proponuje stylistka marki Ceramstic Joanna Ciecierska. - Głęboka czerń i biel będą stanowiły wspaniałe tło i podkreślą wyrazistość ornamentów.
Dzięki nieskończenie wielu kombinacjom możemy stworzyć na podłodze np. wzorzysty ceramiczny dywan lub umieszczając jedynie kilka płytek, nadać aranżacji zagadkowego charakteru rodem z Krainy Czarów Lewisa Carrolla. Zimny odcień dekoru sprawdzi się także, na zasadzie kontrastu, jako obudowa kominka.
Klasyczne i eleganckie kolory dekoru są idealnym narzędziem do uzyskania efektu dostojnego i klasycznego wnętrza rodem z francuskiej kamienicy. - Jeżeli zależy nam na rozświetleniu wnętrza, polecamy ułożenie dekoru na tle białych polerowanych płytek – radzi Joanna Ciecierska. - Jeżeli zaś chcemy optycznie zmniejszyć pomieszczenie i stworzyć bardziej przytulną atmosferę zalecamy zastosowanie czarnego tła. Ciekawy efekt możemy uzyskać utrzymując w stylistyce czarno-białej całe wnętrze. Idealnym uzupełnieniem będą odgrywać dodatki na przykład w odcieniach szarości.

Dossier produktów:
- dekoracja gresowa Morocco z kolekcji Opp! 60 x 60cm – ok. 221 zł/ m2
- gres szkliwiony Opp! White 60 x 60 cm – ok. 141 zł/ m2
- gres szkliwiony Opp! Black – 60 x 60 cm - ok. 141 zł/ m2

Opr. EB
Fot. Vinderen