Zieleń zawsze aktualna

Trendy i inspiracje
Zieleń zawsze aktualna

Pomimo ze światowe trendy w zakresie kolorystyki we wnętrzach zmieniają się jak w kalejdoskopie, niektóre z nich nie dezaktualizują się. Tak jest w przypadku zieleni, która od lat obecna jest wśród propozycji lansowanych przez trendsetterów.

Zieleń niejedno ma imię – tak można określić paletę odcieni tego koloru. Pierwszy zachwycił świat intensywny szmaragd, potem pojawiały się naturalne tonacje szałwii i oliwkowej zieleni, ale od ubiegłego roku królową zielonych odcieni jest delikatna, pastelowa zieleń. Interprint zaproponował swoją wersję tego idealnego wiosennego koloru w postaci dekoru Jade zaprezentowanego po raz pierwszy podczas ubiegłorocznych warsztatów „Interprint Furniture Days” w Arnsbergu. Jade zgodnie z nazwą nawiązuje swoja barwą do nefrytu – rzadkiego minerału, który już starożytni mieszkańcy Chin oraz Ameryki Południowej wykorzystywali do produkcji biżuterii, zdobienia broni i sprzętów domowych.

Jak można stosować we wnętrzach tego rodzaju kolor? Jade na pewno świetnie będzie wyglądał w towarzystwie bieli, dając orzeźwiające, romantyczne połączenie. Wzorując się na modzie, warto je wzbogacić złotymi akcentami. Pastelowa zieleń to również znakomity dodatek do chłodnych w tonacji odcieni drewna. Ale na tym zdecydowanie nie kończą się możliwości pastelowej zieleni. Projektanci wnętrz potrafią jednak zestawić go w znacznie odważniejszy sposób: z czernią, brązami, granatem, kolorami ziemi, pastelowym różem, fioletem, a nawet z ciepłą czerwienią. Pięknie wyglądają także wnętrza, gdzie sąsiaduje ze sobą kilka zbliżonych pastelowych odcieni zielonego.

Opr. EB
Fot. Interprint