Rewolucja w ceramice

Dom
Rewolucja w ceramice

Czy ekstremalnie cienkie ścianki mogą gwarantować trwałość? I dodatkowo  przybierać nowoczesne kształty? Czy połączenie tych cech jest możliwe w zakresie ceramiki sanitarnej? Jestem przekonana, że wielu odpowie po prostu: to niemożliwe! Jednak marka Laufen udowadnia, że jest to możliwe, wprowadzając na rynek ceramikę wykonaną z zaawansowanego technologicznie materiału SaphirKeramik™.

SaphirKeramik™ to innowacyjny technologicznie materiał , który daje nieznane dotąd możliwości projektowania ceramiki, pozwalając na większą finezję tworzenia. Jest to przełomowe odkrycie specjalistów marki Laufer, będące efektem ich prac badawczych, które było sporym zaskoczeniem dla projektantów oraz designerów. Rewolucja w świecie designu wiąże się z niespotykanymi do tej pory właściwościami nadawania kształtu. Zwiększenie twardości, odporności i jednocześnie plastyczności jest wynikiem zastosowania domieszki korundu (AI2O3). W swojej czystej postaci jest bezbarwny, ale zmieszanie go z surowcem krzemionkowym pozwala na uzyskanie efektu lśniącej bieli materiału.

Delikatna stylistyka idealnych linii, filigranowe ścianki o minimalnym promieniu zaledwie 1-2 mm i ciekawe kształty to wynik stosowania materiału SaphirKeramik™. Wykonanie produktów o nietypowym wzornictwie do tej pory wymagało stosowania materiałów kompozytowych, szkła lub stali emaliowanej. Innowacyjna technologia, rozszerzając możliwości istniejących na rynku rozwiązań, nadaje materiałowi nieosiągalne do tej pory właściwości i swobodę w projektowaniu. Dodatkowo, zastosowanie SaphirKeramik™ wpływa na niższe koszty zużycia surowców oraz energii wykorzystywanej podczas procesu produkcyjnego. Umywalki wykonane w tej technologii są również higieniczne i odporne na działanie detergentów.

Przykładem wykorzystania technologii SaphirKeramik™ są na przykład umywalki nablatowe z serii Kartell by Laufer. Wyrazista geometria tych ceramicznych brył jest dowodem na poszukiwanie innowacyjnych, lekkich rozwiązań wpisujących się w nowoczesne wnętrza miłośników designu i ekologii.

 

Także nablatowe umywalki z nowej kolekcji Living Square zaprojektowanej przez Andreasa Dimitriadisa wykorzystują możliwości SaphirKeramik™. Są to eleganckie modele o gładkiej powierzchni i wyrazistych konturach – prawdziwe arcydzieła sztuki ceramicznej. Ich dopełnieniem jest ceramiczna osłona odpływu.

 

 

***
Laufen jest jednym ze światowych liderów branży wyposażenia łazienek, słynącym ze znakomitego dizajnu, elegancji i niepowtarzalnego stylu. Firma powstała ponad sto lat temu w szwajcarskim mieście Laufen i jest obecna w 135 krajach świata. Produkty sygnowane marką Laufen to dzieła najwybitniejszych światowych projektantów, do których należą m.in. Wiel Arets, Stefano Giovanonni, Hartmut Esslinger, Alberto Alessi, Ludovica i Roberto Palomba. Produkty Laufen są przyjazne środowisku, pozwalają na oszczędność wody. W ofercie firmy znajduje się ceramika sanitarna, meble, wanny, kabiny i ścianki natryskowe, baterie, akcesoria łazienkowe oraz seria produktów dla osób starszych i niepełnosprawnych. Produkty marki Laufen stanowią znakomite rozwiązanie zarówno dla klientów indywidualnych, którzy cenią sobie oryginalną ceramikę łazienkową, jak również dla hoteli i innych miejsc użytku publicznego.

Opr. (eb)
Fot. Laufen

Powiązane artykuły

 • Dobór i eksponowanie ...

  Aranżacje i pomysły 07 września 2011

  Dawniej porcelanowa zastawa zajmowała honorowe miejsce w kredensie, była,  przekazywaną z pokolenia na pokolenie, cenną pamiątką rodzi...

 • Ceramika i wyroby miedziane...

  Akcesoria i dodatki 02 lutego 2012

  Wyroby rękodzieła artystycznego stanowią ważny element dziedzictwa narodowego Maroka. Miejscowe wyroby rzemieślnicze, gównie ceramika, są n...

 • Nowa wizja dla ćmielowskiej ...

  Wydarzenia 24 kwietnia 2013

  Zakłady Porcelany Ćmielów i studio projektowe Marka Cecuły Modus Design 22 kwietnia br. podpisały umowę dotyczącą długofalowej wsp&oac...

 • Łączą współczesne wzor...

  Dom 12 listopada 2014

  Ceramika z kolekcji Mero w połączeniu z meblami łazienkowymi Duero to nowości Grupy Armatura przeznaczone dla wielbicieli wyszukanego wzornictwa i o...