Kreator nastroju: oświetlenie

Oświetlenie
Kreator nastroju: oświetlenie

Odpowiednio dobrane oświetlenie to mistrz kreacji. Wydobywa interesujące detale w pomieszczeniu oraz stwarza nastrój, na którym nam zależy. A wszystko dzięki lampom, których dobór i rozmieszczenie należy starannie przemyśleć. 

Oświetlenie wnętrz ma duży wpływ na zmianę wystroju, może wykreować zupełnie inny charakter pomieszczenia. Odpowiedni wybór lamp stworzy nastrój, a także może zmienić proporcje. Światło, poza wyborem mebli, pięknie wykończonych ścian i idealnie dobranych dodatków, to także wystrój wnętrz. Przy sztucznym świetle spędzamy bardzo dużo czasu, szczególnie w okresie zimowym, kiedy dni są bardzo krótkie. Planując oświetlenie wnętrza, należy dokładnie przemyśleć rozmieszczenie lamp. Niewłaściwe i zbyt ciemne światło zakłóca pracę, natomiast za jasne przeszkadza podczas odpoczynku. Dobrze rozmieszczone, o odpowiedniej mocy i barwie sprawi, że każdy pokój będzie wyglądał zachwycająco.

Jakie oświetlenie wybrać? Najpopularniejsze jest zastosowanie lamp sufitowych, które wiszą w każdym pomieszczeniu. Ich zadaniem jest równomierne rozjaśnienie wnętrza. Jest ono dobrym rozwiązaniem, bo daje orientację w pomieszczeniu, ale samo jest zbyt surowe i pozbawione nastrojowości. Najlepiej sprawdza się w połączeniu z oświetlenie punktowym. Jest niezbędne w miejscach, które przeznaczone są do nauki i czytania, powinno znajdować się również w strefach pomieszczenia, których używamy najczęściej. Niezastąpione są także lampy nisko wiszące oraz kinkiety, które z reguły montowane są w miejscach sprzyjających wypoczynkowi.

Bogatą ofertę lamp znajdziemy w ofercie sklepów Lniany Zaułek z Warszawy, gdzie dostępne są lampy wiszące, podłogowe, kinkiety i oświetlenie meblowe.

                     

opr. (eb)
fot. Lniany Zaułek

Powiązane artykuły

 • Dla miłośników antycznego wz...

  Styl 23 września 2010

  Pasjonatom antycznych wzorów przypadnie do gustu nowa kolekcja lamp Attyka firmy Technolux, która kolorem i zdobieniami nawiązuje do ...

 • Kolekcja lamp Georgia marki...

  Oświetlenie 28 października 2011

  Biel- dystyngowana królowa kolorów od lat inspiruje stylistów. W ostatnim czasie projektanci i styliści postanowili ...

 • Lampy dla wybrednych

  Styl 01 grudnia 2011

  Im bliżej zimy, tym mniej światła dziennego dociera do naszych mieszkań. Coraz bardziej polegamy na świetle żarówek i świetlówek. Świat...

 • Nowa kolekcja lampek...

  Oświetlenie 06 lutego 2012

  Studio Caramella wprowadza do oferty nową kolekcję oświetlenia, utrzymaną w jasnym odcieniu błękitu.