Jadalnia w wysmakowanych kolorach

Dom
Jadalnia w wysmakowanych kolorach

W aranżacji jadalni oprócz mebli i oświetlenia istotne znaczenie mają odpowiednio dobrane kolory i dodatki. Pomogą one wykreować stylową, przyjemną w odbiorze komfortową przestrzeń.

Jadalnia jest miejscem, w którym dobrze powinni czuć się wszyscy domownicy – dlatego należy raczej unikać w niej zestawień intensywnych, „agresywnych” barw. Dobrze sprawdzą się kolory ziemi bądź stonowane, rozbielone odcienie, które pozytywnie wpływają na nastrój i sprzyjają relaksowi. Nie musimy jednak ograniczać się wyłącznie do neutralnych barw. Doskonałym sposobem ożywienia aranżacji może być mocniejszy akcent kolorystyczny zastosowany na fragmencie ściany bądź na elementach wystroju.

Kolory z kolekcji farb Beckers Designer Colour idealnie sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach jadalni. Odcienie z kolekcji doskonale łączą się ze sobą, tworząc oryginalne, stylowe kompozycje.

Harmonijny melanż barw
Elegancka czerń tonuje i chłodzi przestrzeń, idealnie współgrając z szarością i bielą. Barwnym urozmaiceniem całości jest słoneczny odcień żółcieni, który wnosi radość i energię. W takim zestawieniu barw doskonale smakować będzie zarówno rodzinne śniadanie, jak i kolacja przy świecach.


Grafitowa ekspresja
Klasyka lubi stonowane kompozycje barw. W jasnym, spokojnym zestawieniu odcieni – idealnym do aranżacji jadalni - warto jednak zastosować ciemniejszy, wyrazisty akcent kolorystyczny. Doskonałym wyborem będzie wytworna szarość. Całość stylizacji jest bardzo elegancka, a przy tym oryginalna i nie monotonna.

Witalność czerwieni
Naturalne materiały i prosta, nowoczesna forma mebli tworzą niezwykle udane połączenie. Ciepłe, lecz nie nazbyt intensywne kolory ścian stanowią znakomite tło do wyeksponowania żywych, nasyconych odcieni dodatków – energetyzujących oranży i czerwieni.

Z akcentem zieleni
To wnętrze uwodzące subtelnością, a jednocześnie niezwykle szykowne. Pomysłowo „obramowana”, jasnozielona ściana, dodaje aranżacji lekkości, a także w pomysłowy sposób przełamuje i delikatnie ożywia kompozycję szarości, brązów i beżów.

opr. (eb)
fot. Beckers

Powiązane artykuły

 • Kolekcja K9 od Klose- dobre...

  Aranżacje i pomysły 22 listopada 2011

  Jak pokazują badania konsumenckie przy zakupie mebli nie kierujemy się już wyłącznie ceną czy funkcjonalnością. Wielu klientów nie kieruje...

 • Meble, które uwielbiają p...

  Dom 23 listopada 2011

  Jadalnia nie jest zazwyczaj miejscem, do którego wpadamy tylko na moment by zjeść posiłek. Często pełni równocześnie funkcje salon...

 • Kolacja z królem (Styl ...

  Aranżacje i pomysły 12 lipca 2012

  Styl gustawiański podbija serca  miłośników pięknie urządzonych wnętrz, poszukujących w swoich aranżacjach uroku, oryginalności i skromn...

 • Wszystkie smaki jadalni

  Aranżacje i pomysły 21 stycznia 2013

  Jadalnia to wciąż punkt centralny w naszych domach. To tam spędzamy czas z rodziną, biesiadujemy w niedzielę, zapraszamy gości. Niejednemu jadal...