Cudowny huckaback

Akcesoria i dodatki
Cudowny huckaback

Huckaback charakteryzuje stosunkowo luźny i nierówny splot, który daje tej tkaninie specjalną strukturę. To tkanina oryginalna, stylowa i bardzo funkcjonalna, a przy tym dostępna w bardzo przystępnej cenie.

Tkanina huckaback wykorzystywana jest przede wszystkim do produkcji ręczników łazienkowych oraz kuchennych, ale także do szycia pościeli i serwet. Decydując się na tę tkaninę, otrzymamy wiele korzyści. Przede wszystkim doskonale absorbuje ona wilgoć i bardzo szybko schnie, ma dobrą przyczepność, jest wytrzymała i trwała, miękka i miła w dotyku. Ponadto jest to tkanina cienka, dlatego nie zajmuje dużo miejsca w szafie, a dzięki swojej lekkości sprawdzi się w podróży, nie przeciążając bagażu.

Nie bez powodu ręczniki z huckabacku uważane są za towar luksusowy. Najczęściej są one wykonane z czystego lnianego włókna. Luźny, nierówny splot sprawia, że mają dobrą przyczepność, są trwałe i chłonne, dzięki czemu szybciej wysychają. Osuszanie skóry takim ręcznikiem daje efekt mikromasażu, co stymuluje dopływ krwi, pozostawiając skórę ożywioną i odświeżoną.

Przewagą huckabacku nad bawełną jest to, że jest miękki i bardziej chłonny, a czas działa na jego korzyść. To tkanina gładka i przyjemna dla skóry. Ręczniki z niej wykonane zajmują mniej miejsca w szufladach i na półkach, ponieważ są bardzo cienkie. Dzięki nim łazienka zyskuje na wystroju, wygląda czysto i świeżo, prezentując ekskluzywny styl.

Huckaback dostępny jest sklepie internetowym Lniany Zaułek. W jaki sposób się go produkuje na potrzeby tej firmy? Tkanina tkana jest w malutkiej rodzinnej tkalni. Zostaje ona specjalnie przerzedzona, pocięta na właściwe kawałki, aby szwaczki mogły zapleść brzegi, a następnie zostają one wyprane w specjalnych środkach i maszynie. Dzięki temu procesowi możemy cieszyć się fantastycznymi ręcznikami do łazienki lub kuchni.

Tkanina: len 100 procent
Rozmiar: 45 cm x 140 cm (z frędzlami)
Cena: 69 zł
Kurczliwość ok. 3 procent

opr. (eb)
fot. Lniany Zaułek