Kocham alpakę jak piękną kobietę

Akcesoria i dodatki
Kocham alpakę jak piękną kobietę

Ciepło, komfort a jednocześnie przytulne wnętrze – to wszystko zapewniają pledy z alpaki. Ta wełna nie poddaje się czasowi, z upływem lat nabiera miękkości, nie tracąc przy tym swojego piękna i ciepła. Walory tej wspanialej wełny możemy docenić dzięki ofercie Lnianego Zaułka.

Już za czasów Imperium Inków alpaki dawały mieszkańcom regionu południowoamerykańskiego ciepłą i delikatną wełnę. Pomagały w ten sposób ogrzać się na tych chłodnych terenach. Doskonale podsumowuje zalety tej wełny Temístocles Riquelme Ardiles, znany peruwiański hodowca alpak, mówiąc: - Kocham alpakę jak piękną kobietę. Daje mi ona ciepło i komfort, miejsce do spania i jedzenie. Daje mi wszystko.

Wełna z alpaki od zawsze była produktem luksusowym i rzadkim. Surowiec ten zawdzięczamy alpakom - to małe zwierzęta hodowane ze względu na ich wyjątkową wełnę. Miękka dla skóry i delikatna w dotyku, posiada niesamowicie cienkie, ale mocne i sprężyste włókna. Zawierają one malutkie kieszonki powietrzne, dzięki którym tkanina jest bardzo lekka. To za ich sprawą wełna ma wyjątkowe właściwości termoregulacyjne, jest materiałem „oddychającym”, a jednocześnie doskonale zatrzymującym ciepło. Ma zdolność do utrzymywanie właściwej temperatury ciała w zależności od zmian pogodowych.

Włókna alpak pokryte są niewielką warstwą lanoliny, dzięki czemu tkanina jest odporniejsza na zabrudzenia i nie jest pożywna dla roztoczy. Dzianina z alpaki nie wchłania wilgoci, a jej włókna są hipoalergiczne. Alpaka nie wymaga farbowania, ponieważ występuje w ponad dwudziestu odcieniach.

Obok kaszmiru wełna alpaki to jeden z najszlachetniejszych gatunków wełny na świecie. Cechuje ją szereg właściwości zdrowotnych: łagodzi nerwobóle, bóle pourazowe, bóle stawów kończyn; zapewnia zdrowy i spokojny sen; nie kumuluje kurzu i potu (eliminuje warunki rozwoju roztoczy) i jest antyalergiczna.

Lniany Zaułek w swoim asortymencie oferuje ponad 30 wzorów i wersji kolorystycznych pledów. Ich rozmiar to 140 cm x 200 cm (długość łącznie z frędzlami), skład: 50 proc. wełna owcza i 50 proc. Alpaka. Cena pledu: 299 zł.

opr. (eb)
fot. Lniany Zaułek

Powiązane artykuły

 • Spacer po pewnym domu

  Styl 13 czerwca 2013

  Dom na warszawskim Bemowie jest przykładem minimalistycznej aranżacji, w której starannie wyważono proporcje pomiędzy ideą gł&o...

 • Targi pod znakiem nowości

  Wydarzenia 11 października 2013

  Podczas 22. edycji targów „WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjne”, która trwała od 4 do 6 października br. w Sz...

 • Konkurs na wnętrze pijalni ...

  Wydarzenia 14 października 2013

  Do 31 grudnia 2013 roku można przesyłać prace w konkursie na stworzenie nowej koncepcji pijalni czekolady E. Wedel.

 • Idealnie odtwarzają ...

  Trendy i inspiracje 07 listopada 2013

  Nowe kolekcje gresów szkliwionych marki Cersanit stworzą wnętrze, które przeniosą Cię na łono natury. A powrót do natury jest...