Drzwi po skandynawsku

Styl
Drzwi po skandynawsku

Styl skandynawski charakteryzują jasne kolory, rozświetlone pomieszczenia, a przede wszystkim naturalne materiały. Jest to jeden z wiodących trendów w architekturze wnętrz. Aby urządzić mieszkanie w tym stylu, warto zwrócić uwagę na elementy, które najrzadziej podlegają wymianie, a mają największy wpływ na wygląd i funkcjonalność pomieszczeń, np. drzwi. Jakie więc wybrać?

Po pierwsze: natura
Nie tylko Skandynawowie są świadomi potrzeby stosowania rozwiązań przyjaznych środowisku. Wspierając rosnący w siłę eko-design, wykorzystują naturalne surowce jako podstawę pod rozwój dalszych koncepcji aranżacyjnych. Kamień, wiklina, drewno czy skóra to nie tylko piękne, ale również uniwersalne materiały, pasujące do najbardziej wyszukanych mebli i akcesoriów. Podstawą stylu skandynawskiego są więc nie tylko drewniane deski i okna, ale przede wszystkim drzwi, z którymi najczęściej mamy styczność w mieszkaniu.

- Podążając za najnowszymi trendami, stworzyliśmy wyjątkowe skrzydła pokryte drewnopodobną okleiną z kolekcji Di Moda w kolorze dąb burlington czy orzech silver - komentuje Michalina Kochanowska, marketing manager marki INTERDOOR. - Dzięki imitującemu naturalne usłojenie pokryciu, wnętrza sprawiają wrażenie zarówno eleganckich jak i przytulnych. Drzwi wykonane są z wysokiej jakości płyt MDF oraz drewnianych ramiaków, które zapewniają solidność i stabilność konstrukcji. W ofercie proponujemy również naturalne forniry z kolekcji Natura, między innymi dąb griza i dąb silver, jak i wiele innych.

Po drugie: światło
Długie zimy i mała ilość słonecznych dni w roku powodują, że Skandynawowie kładą szczególny nacisk na aranżację światła w pomieszczeniach. Najczęściej stosowane jasne odcienie materiałów wykończeniowych oraz duże okna rozświetlają i optycznie powiększają ich wnętrza. W przypadku drzwi, warto zadbać o okleinę w kolorze beżu, bieli czy szarości oraz przeszklenie, które zapewni dodatkowe rozproszenie światła pomiędzy pomieszczeniami.

Po trzecie: zaskakujący design
Nowoczesny design to również wyjątkowe połączenia materiałów. Skandynawowie znają tę zasadę nie od dziś, tworząc projekty wnętrz, w których naturalne materiały sąsiadują z betonem, metalem czy cegłą. Uzyskany efekt to gwarancja równowagi pomiędzy eleganckim minimalizmem a praktycznymi i przytulnymi wykończeniami. W parze z piękną, naturalną powierzchnią drzwi powinny iść oryginalne i wyróżniające je akcesoria. Interesującym rozwiązaniem mogą okazać się klamki wyposażone w zamek magnetyczny, znajdujące zastosowanie w wielu koncepcjach mieszkalnych. Ich niewątpliwą zaletą jest połączenie elegancji z funkcjonalnością.

Najważniejsza jest jakość
Styl skandynawski należy do kanonu współczesnego designu nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale również jakość wykonania. Aby zapewnić wnętrzom wyjątkowy charakter, warto więc przede wszystkim odpowiednio wybrać te elementy, które stanowią niezmienne tło dla reszty wyposażenia i będą służyć domownikom przez lata.

***
Istniejąca na rynku od 20 lat firma INTERDREX należy do grona liderów w produkcji drzwi drewnianych w Polsce. Wysoka jakość produktów i dbałość o środowisko to jej główne priorytety. Wydany przez Puls Biznesu certyfikat potwierdza biznesową wiarygodność firmy. Drzwi uzyskały również uznanie profesjonalistów w dziedzinie designu (m.in. Instytutu Wzornictwa Przemysłowego). Posiadają też odpowiednie certyfikaty i deklaracje, potwierdzające ich wysoką jakość i bezpieczeństwo. 

INTERDREX Sp. z o.o. produkuje drzwi wewnętrzne, wejściowe, zewnętrzne, antywłamaniowe i przeciwpożarowe.

 

Powiązane artykuły

 • ABC relaksującego wnętrza

  Aranżacje i pomysły 05 października 2011

  Nadmiar ozdób, eksplozja barw i wyrafinowanych form sprawia, że szybko stajemy się zdezorientowani. W takich warunkach trudno o wypoczynek. D...

 • Design na szkle

  Trendy i inspiracje 11 października 2011

  Szkło jest jednym z ulubionych materiałów współczesnego architekta. Wyróżnia je zarówno elegancja jak i fun...

 • Urok solidnego drewna od...

  Portal wnetrzarstwo 06 grudnia 2011

  Drewno zawsze stanowiło ważny element gustownego wystroju wnętrz. Współczesne trendy również chętnie po nie sięgają, bo daje gwaranc...

 • Wnętrze w stylu fusion

  Trendy i inspiracje 29 grudnia 2011

  Fusion proponuje zabawę kolorami, materiałami i konwencją. Swobodnie zestawia zupełnie odmienne stylistyki, a inspiracji poszukuje w pozornie zwy...