Zainspirowani jesienią

Trendy i inspiracje
Zainspirowani jesienią

Zainspirowani barwami jesieni możemy zatrzymać je we wnętrzach dzięki farbom z kolekcji „Barwy natury” Śnieżki. Barwy natury niosą za sobą różnorodne emocje i mogą dostarczać inspiracji przy aranżacji wnętrz.

Żołędzie…
Jesień to czas nostalgii, ale kiedy tylko zaświeci słońce, w jego promieniach zaczyna się wygrzewać każdy kolor. Podczas jesiennego spaceru nikt nie przejdzie obojętnie obok żołędzi dojrzewających na tle złocących się i skrzących liści. Każdy z nich ma inny odcień, im bliżej słońca, tym bardziej opalony. Warto zainspirować się bogatymi kolorami żołędzi i uwiecznić je w kolorze ścian. Farba Śnieżka „Barwy natury” w odcieniu „Pachnący Cynamon” ociepli wnętrze, skłaniając nas do otwartości. Taki brąz jest przyjemny, przytulny, kojarzący się z kubkiem gorącego kakao w chłodny wieczór.

…czy kasztany?
Jesienią zmieniają się również soczyste, nasycone zielenie traw, zdając się przywdziewać bardziej zgaszone barwy. Południowe wiatry mieszają je z nutką żółtego, czyniąc trawnik idealnym tłem, podkreślającym brązową paletę kasztanów spadających z drzew. Zestawienie „Pachnącego Cynamonu” i „Wiatru Południa” w pokojach należy do najmodniejszych o tej porze roku. Te kolory wprowadzają spokój i stają się źródłem odprężenia.

A może ogród pełen kwiatów?
Wrzosowisko to jeden z najpiękniejszych widoków w jesiennych górach. Połacie delikatnego fioletu na zawsze pozostają w pamięci jako bajkowy dywan. W twoim domu kolor „Jesienne Wrzosowisko” może ozdobić salon, wspomagając pracę umysłu. Jasne powierzchnie poprawią humor, gdy na zewnątrz dość wcześnie zapada zmrok, a także zmotywują do pracy intelektualnej pomimo jesiennej chandry.

Albo soczyste owoce…
Niektóre odmiany śliwek dojrzewają właśnie jesienią, wybarwiając się na kolor różowo-fioletowy. Głębia ich barwy zachwyca, idealnie komponując się z porannym światłem. We wnętrzach możemy to podkreślić zestawiając kolor „Wrzosowa Dolina” z barwą „Lilia Wodna” – pierwszy zniweluje napięcie, wprowadzając odrobinę balansu, drugi zaś wprawi w dobry nastrój i pomoże nam się zrelaksować.

…lub zieleń winogron
Jesień zdaje się także wprowadzać rewolucję w letnich kolorach – przyciemnia, rozjaśnia, gasi, a nawet całkowicie zmienia barwy natury. Nadchodząca pora roku zachwyca bogatą paletą odcieni, w szczególności barwy zielonej: złocące się, ale jeszcze zielone trawy, przebierające się jak kameleon liście drzew, czy soczyste winogrona w odcieniu zielonej herbaty, dojrzewające na południowych stokach winnic. Połączenie we wnętrzu „Wiatru Południa” z „Zieloną Herbatą” napełni nasz dom optymizmem, radością a jednocześnie spokojem i poczuciem bezpieczeństwa.

 opr. (eb)

Powiązane artykuły

 • MAGNAT w jesiennej odsłonie

  Aranżacje i pomysły 13 września 2011

  W ofercie firmy Magnat gorące i obfitujące w wydarzenia lato ustąpiło miejsca stonowanej i wyrafinowanej jesieni. Gdy za oknem liście zaczynają przyb...

 • Śnieżka Modern White – bie...

  Trendy i inspiracje 11 stycznia 2013

  Do portfolio marki Śnieżka dołączyła nowa, lateksowa, matowa farba do wnętrz – Śnieżka Modern White. Odporność na zmywanie, minimaliz...

 • 55 metrów dla czworga

  Styl 23 kwietnia 2013

  Co zrobić, aby 55 metrów kwadratowych stało się miejscem przyjaznym rodzinie z dwójką dzieci? To wyzwanie, któremu czoło staw...

 • Kraków wypełniony designem

  Wydarzenia 19 czerwca 2013

  Od 15 do 16 czerwca w Krakowie trwały targi aranżacji i wyposażenia wnętrz Festiwal Wnętrz. Tegoroczna edycja wydarzenia zapisze się w kalen...