Schody po nowemu

Schody
Schody po nowemu

Schody wykonane z drewna to rozwiązanie przywołujące wspomnienia z domu rodzinnego. Obecna propozycja  w zakresie systemów wykończenia schodów, którą proponuje firma Kopp, z pewnością sprosta  zróżnicowanym oczekiwaniom i wymaganiom.

Drewniane schody to idealne wykończenie wnętrza. Obok najpopularniejszych gatunków, takich jak dąb i jesion, w ofercie marki Kopp dostępne są również schody z cieszącego się duża popularnością drewna orzecha amerykańskiego i drewna bambusowego. Gatunek to jednak nie wszystko – równie ważne jest wykończenie i dopasowanie kolorystyczne. Drewno niejedno ma oblicze, dlatego schody Kopp to możliwość wyboru dowolnego wybarwienia, które będzie idealnie zgrane z podłogą np. bieloną czy szarzoną oraz pokrycia: lakierem, olejem lub woskiem twardym olejnym. W ofercie marki znajdują się także drzwi, które mogą być wykonane dokładnie z takiego samego drewna jak schody i podłoga, dzięki czemu miłośnicy porządku i prostych, jednolitych aranżacji mogą stworzyć w swoim mieszkaniu efekt wizualnej spójności. Pod każdym względem i pod każdym kątem.

Drewno wymaga zbyt intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych? Praktycznym pomysłem na odnowienie starych schodów mogą okazać się schody winylowe Floover. Ciepły i przyjemny w odbiorze winyl, który dodatkowo tłumi odgłosy kroków, dostępny w bogatej kolekcji dekorów pozwala stworzyć przyjemną alternatywę dla innych materiałów. Wzór naturalnego drewna, eleganckiej ceramiki, betonu czy nawet dywanu sprawi, że szybko i łatwo uzyskamy zaskakujący, designerski efekt, nie tracą przy tym nic na komforcie cichego i ciepłego użytkowania. Materiał, którego użyjemy do wykończenia schodów, może być zastosowany również na podłogach, dzięki czemu aranżacja jest spójna i uporządkowana, bez zbędnych kontrastów i dysonansów. Wysoka klasa antypoślizgowa dodatkowo zapewni bezpieczeństwo wszystkim domownikom, a łatwość w pielęgnacji urzeknie każdą panią domu. Co więcej, tę technologię z powodzeniem można zastosować nie tylko na drewnie, ale również na innych powierzchniach: np. lastriko, płytkach ceramicznych czy wykładzinie elastycznej.

Schody Pandomo to nowoczesny system wykończeń, który sprawdzi się zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i w pomieszczeniach publicznych. Innowacyjny materiał i dopracowane wzornictwo odmienią wnętrze w wyjątkową przestrzeń, która jest w stanie sprostać wyzwaniom i obowiązującym trendom. Pandomo to bezspoinowy system wykończenia o grubości 2 mm, dostępny w różnorodnych i popularnych wersjach kolorystycznych, wpasowujących się niemal w każdy styl wnętrza, pozwalający dbać o siebie praktycznie bez żadnego wysiłku. Szykowny loft, wzór włoskiego kamienia czy modne kolory – wśród dekorów Pandomo można wybierać bez ograniczeń i w połączeniu np. z drewnianą podłogą stworzyć nietuzinkowy styl. Innowacyjność systemu Pandomo pozwala na wykończenie zarówno powierzchni pionowych i poziomych, dlatego jeśli zachodzi taka aranżacyjna potrzeba, podłogi, schody jak i ściany mogą być wykończone tym samym materiałem. Szybkość montażu, klasa antypoślizgowa R10, wytrzymałość i łatwość w pielęgnacji to praktyczna, ale równie istotna strona tego rozwiązania.

Schody bez względu na to, czy są wykończone naturalnie czy nowocześnie są istotnym elementem architektonicznym domu. Ważne jest, by stanowiły one harmonijne przejście między poziomami, dopasowując się zarówno do stylu aranżacji jak i naszego trybu życia. Ich użytkowanie powinno być bezpieczne i komfortowe, szczególnie gdy w domu znajdują się dzieci. Ciepła w odbiorze faktura oraz antypoślizgowość materiału powinny dać poczucie solidnej i trwałej powierzchni, na której czujemy się niemal tak pewnie, jak na podłodze.

- Nowoczesne wnętrza są bardzo różnorodne. Wprowadzając do oferty marki schody, chcieliśmy dostarczyć klientom jak najszerszy wachlarz produktów i propozycji - o ofercie firmy Kopp opowiada Katarzyna Wątor, dyrektor ds. marketingu. - Stąd obok możliwości indywidualizowania projektu schodów drewnianych w zakresie koloru i wykończenia, pojawiają się innowacyjne systemy Floover i Pandomo, które są łatwe w montażu i pielęgnacji, oferują niezwykłe wzory i kolory, pozwalając razem z komplementarnymi podłogami tworzyć całe systemy wykończeń.

Przy aranżowaniu wnętrza należy pamiętać, że odpowiednio dobrane schody, uzupełnione dopasowaną stylistycznie balustradą: metalową, szklaną lub drewnianą będą elegancko spajać cały wystrój. Dzięki nowym technologiom można wybrać te materiały, które najlepiej odpowiadają naszym oczekiwaniom.

opr. (eb)
www.podlogi-kopp.pl

Powiązane artykuły

 • Rintal Polska prezentuje...

  Schody 16 stycznia 2012

  Delikatna, wręcz minimalistyczna forma połączona z niespotykaną do tej pory konstrukcją - Rintal Polska przedstawia nowy model schodów dywa...

 • Aż dwa produkty FAKRO ...

  Wydarzenia 14 stycznia 2013

  Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny trafi do FAKRO. Tym razem prestiżową nagrodą wyróżniono aż dwa produkt...

 • Lakierowanie drewna krok po...

  Porady eksperta 07 lutego 2013

  Proces lakierowania można przeprowadzić samemu. W zależności od naszych preferencji oraz specyfiki malowanego produktu, możemy wybrać jedną z trzech...

 • Królestwo dla małej d...

  Styl 25 kwietnia 2013

  Pokój zbudowany z klocków to marzenie niejednego dziecka. Dodając do tego łóżko, które zawisło w powietrzu i pro...