W eDarling wszystko jest możliwe

Aranżacje i pomysły
W eDarling wszystko jest możliwe

Kreatywne biuro, czyli co się stanie, jeśli damy pracownikom startupu styropian i farbki? Zobaczmy, jak pracownicy berlińskiego biura eDarling wykreowali własną przestrzeń biurową.

Praca we wspaniałym świecie Super Mario, w dżungli, a może w drewnianej górskiej chacie? Wszystko to jest możliwe w berlińskim biurze eDarling (Affinitas GmbH). Biuro prawdziwie oddaje atmosferę startupu, pełną dynamiki i kreatywności. Każde z pomieszczeń jest tak różne, jak różni są ludzie, którzy tu pracują, pochodzący z trzydziestu krajów i mówiący trzynastoma językami. W ciągu tygodnia poważne biuro na berlińskim Kreuzbergu zmieniło się nie do poznania. A zaczęło się od konkursu pomiędzy poszczególnymi działami firmy, które miały ozdobić swoją własną przestrzeń pracy w oryginalny sposób. Trzystu pracowników namiętnie dekorowało biuro eDarling w Berlinie według swoich własnych pomysłów. Powstała wybuchowa mieszanka stylów. Jakich? Właściwie należałoby zadać pytanie: „Czego tu nie ma?” Na pewno nudy i szarzyzny. - Przyjemniej jest siedzieć pod baobabem, choćby papierowym, niż przy nudnym i surowym regale z segregatorami - mówią pracownicy.
Aby dostać się do swojego biurka, pracownicy muszą przejść przez dżunglę, salon gier, skandynawską wioskę, pokonać ruch uliczny i wreszcie trafić do babcinego salonu.

Oto nagrodzone tematy przewodnie, które zapanowały w berlińskim biurze eDarling:


Temat: „Salon gier Pacman”: automat do gier i liczne instalacje z polistyrenu, symulują pikselową rzeczywistość gier wideo. Oto, co się może stać, kiedy dział graficzny dostanie trochę styropianu i farbki. (II nagroda).

Temat „Ruch drogowy”: W dziale IT jest dynamicznie jak na ruchliwym skrzyżowaniu w godzinach szczytu. W tej części biura dominują sygnalizacja świetlna, znaki drogowe, przejścia dla pieszych oraz ulice, w razie potrzeby przekształcane pole do minigolfa. Dział IT otrzymał drugorzędne II miejsce.

Temat „Home sweet home”: przytulnie jak w babcinym salonie, to pierwsze wrażenie, który ma każdy odwiedzający dział International Business Development. IBD otrzymał pierwszą nagrodę za zbudowanie autentycznego drewnianego górskiego domku. A w nim okna z widokiem na malownicze krajobrazy poszczególnych krajów, fotele, dywany i żyrandole, wszystko czego potrzeba, żeby poczuć się jak w domu.

opr. Ewa Buczek
Źródło: www.edarling.pl

Powiązane artykuły

 • Szansa dla młodych ...

  Wydarzenia 26 października 2011

  „Projekt produktu z najwyższej półki” – to tytuł konkursu organizowanego przez firmę Deante. Dzięki połączeniu kreaty...

 • Top Projekt g-k – gratka d...

  Wydarzenia 24 listopada 2011

  Firma Lafarge ogłosiła konkurs dla architektów. 7 000 zł za pierwszy projekt i dwie nagrody w  wysokości 10 ooo za projekt zre...

 • Zaprojektuj wnętrze ...

  Portal wnetrzarstwo 28 listopada 2011

  W związku z nowym, unikalnym projektem restauracyjnym, katowicka firma Lokum SPV wraz z twórcami jednej z największych polskich sieci k...

 • Konkurs „DOBRZE POWIEDZIANE”

  Aranżacje i pomysły 28 listopada 2011

  Od 25 listopada w 150 salonach prowadzących ofertę Meble WAJNERT rusza konkurs „Dobrze powiedziane”.