Harmonia stworzona z kontrastów

Kolekcje mebli
Harmonia stworzona z kontrastów

Czy można odnaleźć harmonię w kontrastach? Na pozór nie, ale gdy przyjrzymy się kolekcji mebli K15 Class firmy Klose, utwierdzimy się w przekonaniu, że jest to możliwe.

K15 Class to kolekcja subtelnie wykorzystująca kontrast ciepła drewnianych frontów i chłodu szklanych powierzchni. Lśniące przeszklenia drzwiczek witryn i frontów szafek odbijają przestrzeń na kształt czarnych luster. Błysk czerni pojawia się również w minimalistycznych uchwytach drzwi i czół szuflad, współgrając z lśniącą powierzchnią szklanego blatu stolika kawowego czy eleganckiego stołu do jadalni. Jednak dzięki odpowiednio dobranym detalom zdominowane przez linie i kąty proste bryły dalekie są od oschłości minimalizmu.

Drzwi i szuflady z amortyzowanymi domykaczami, zapewniającymi bezgłośną pracę elementów ruchomych, bezpieczne szło blatów stołów i stolików kawowych to tylko jedne z wielu przykładów precyzji połączeń oraz przemyślanego doboru materiałów.

Prostokątny stół ze szklanym blatem i dedykowane mu krzesła to duet wyróżniający się stylową elegancją. Wielkie wrażenie robi forma krzeseł – smukła sylwetka i delikatnie ukształtowana linia nóg. Wygodę obiecuje wysokie, w pełni wyprofilowane, tapicerowane oparcie i szerokie siedzisko.

Walory użytkowe stołu są równie istotne. Dzięki schowanym pod szklanym blatem wkładkom szybko i z łatwością możemy wygospodarować dodatkowe miejsce przy stole. Konstrukcja pozostaje przy tym niezmiennie stabilna.

Nowoczesna prostolinijność form i rustykalne piękno drewna dębu „dzikiego” sprawia, że meble K15 Class są solidne, przyjazne, a przy tym niezmiennie eleganckie. Komody, witryny i kredensy z kolekcji K15 Class doskonale prezentują się jako meble wolno stojące, mogą też być łączone w zabudowy, tworząc oryginalne a przy tym funkcjonalne układy aranżacyjne.

Meble wykonane z masywu i naturalnej okleiny oferowane są w naturalnym wybarwieniu dąb „dziki” efekt wosku.

Kolekcja K15 Class dostępna jest w wybranych autoryzowanych studiach Kolekcji Mebli Klose.
Więcej na www.klose.pl

opr. Ewa Buczek
fot. Klose

Powiązane artykuły

 • Multimedialny fotel

  Meble 23 marca 2010

  Fotel z serii „Music Rocker” to innowacyjny i wielofunkcyjny mebel skonstruowany według zasady „music sounds up your ...

 • I do biura, i do salonu

  Meble 15 czerwca 2010

  Projekt Eero Koivisto pt. „Woob” to innowacyjny mebel, który łączy miejsce do pracy i wypoczynku. To szezlong zintegrowany ze s...

 • Dla miłośników antycznego wz...

  Styl 23 września 2010

  Pasjonatom antycznych wzorów przypadnie do gustu nowa kolekcja lamp Attyka firmy Technolux, która kolorem i zdobieniami nawiązuje do ...

 • Awangarda wzornictwa

  Meble 22 lipca 2011

  Fotele Only Plus mają  w sobie coś, co sprawia, że polubią je zarówno eksperci oceniający design mebli prezentowanych na światowych targa...