Komoda, stolik a może stojak?

Meble
Komoda, stolik a może stojak?

„Odnaleźć porządek w chaosie” - tak mawiał Albert Einstein, a jak określić przedmiot, w którego prostocie znajdujemy oryginalność i wyrafinowanie? To proste – Usame projektu Patrici Urquioli.

Usame to kompleksowy i rozbudowany przedmiot, łączący w sobie kilka funkcji. Może służyć jako mała komoda, stojak na czasopisma, stolik, a nawet jako sympatyczna taca łóżkowa. Mebel wykonany jest z przezroczystego lub kolorowego polimetakrylanu metylu (PMMA), wzbogaconego cennymi dekoracjami kwiatowymi, liśćmi miłorzębu przywołującymi klimat z epoki art deco. Wymiary mebla: 84 x 40 x 28 cm. Producentem Usame jest firma Kartel.

***
Kartel to firma, która nieustannie poszukuje innowacyjnosci i nowości. Produkty spod tej marki prezentują nawet bardzo skrajne formy: od rygorystycznych do całkowicie dowolnych, od poezji do myślenia koncepcyjnego. Prezentują one różne języki designu, którym formę nadają zaawansowane technologie produkcyjne. Sa wynikiem eksperymentowania z tworzywem, przybierając różne kształty i zastosowania.


Ewa Buczek
źródło: atakdesign.pl