Polscy producenci na targach Ambient Expo

Wydarzenia
Polscy producenci na targach Ambient Expo

Od 18 do 21 kwietnia br. trwały najważniejsze w Rumunii targi wnętrzarskie Ambient Expo. Wystawa została poświęcona nowoczesnym systemom wykańczania wnętrz, meblom, aranżacjom, a także sprzętowi AGD.

Tegoroczną edycję imprezy obejrzało około 15 000 zwiedzających, a wśród nich architekci, reprezentanci firm budowlanych oraz projektanci wnętrz. Tegoroczna formuła targowa została poszerzona o przestrzeń do dyspozycji architektów i projektantów wnętrz, którzy służyli radą oraz odpowiadali na pytania zwiedzających z zakresu projektowania i aranżacji.

Wśród wystawców oprócz innych zagranicznych firm nie zabrakło również przedstawicieli Polski, zainteresowanych rozwojem dystrybucji na terenie Rumunii. Jedną z nich była firma Effector. Ambient Expo były doskonałą okazją do zaprezentowania najnowszych produktów tej firmy. Polski producent pokazał szeroką ofertę swoich wyrobów, m.in. kolekcje listew wykończeniowych z aluminium oraz PVC. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyła się paleta oklein drewnopodobnych, a zwłaszcza kolory ostatnio wprowadzone do oferty – dąb mocca, dąb bielony oraz dąb arctic.

- Rumunia, pomimo pewnych problemów i ograniczeń, wciąż pozostaje rynkiem o dużym potencjale i realnej perspektywie dalszego wzrostu - uważa Marcin Szmel, szef eksportu w firmie Effector. - Nasza oferta jest już dość dobrze znana wśród rumuńskich partnerów i klientów. Targi Ambient wykorzystaliśmy przede wszystkim jako okazję do zaprezentowania nowości.

Warto nadmienić, że firma Effector jest postrzegana na rumuńskim rynku jako producent klasy premium, wyróżniający się przede wszystkim jakością oraz profesjonalnym serwisem i wsparciem sprzedaży. Produkty oferowane przez polskiego producenta funkcjonują już w świadomości klientów i mają ugruntowaną pozycję, jako część obszaru interior. Wiele z nawiązanych podczas targów kontaktów z pewnością zaowocuje już wkrótce, w postaci kolejnych, handlowych spotkań.

* * *
Effector to producent działający w branży budowlanej od prawie 20 lat. W oparciu o najnowsze technologie wytwarza bogatą kolekcję produktów aluminiowych, dedykowanych do różnorodnych odbiorców. Oferuje m.in.: listwy wykończeniowe i elementy aranżacji wnętrz, aluminiowe systemy okładzin okiennych, okapniki rynnowe, listwy przyszybowe, progi drzwiowe, okienne systemy drewniano-aluminiowe. Zajmuje się także prefabrykacją stolarki aluminiowej, a także świadczy usługi z zakresu powierzchniowej obróbki aluminium. Effector jest również znaczącym eksporterem i dostawcą do krajów Unii Europejskiej, a także na rynki wschodnie i skandynawskie.

Powiązane artykuły

 • Królestwo dla małej d...

  Styl 25 kwietnia 2013

  Pokój zbudowany z klocków to marzenie niejednego dziecka. Dodając do tego łóżko, które zawisło w powietrzu i pro...

 • Czas na relaks w gabinecie

  Dom 05 czerwca 2013

  TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne to plebiscyt, w którym nagradza się najoryginalniejsze i najmniej stresujące wnętrza gabinetów st...

 • Nieszablonowe schody

  Schody 09 stycznia 2014

  Włoscy projektanci schodów do wnętrz zaskakiwali nie raz, jednak rodzimi architekci także nie pozostają w tyle w projektach nowych modeli sch...

 • Projekty, wizualizacje, a...

  Oprogramowanie 10 kwietnia 2015

  Branża projektowania wnętrz jest coraz bliżej zarówno projektanta jak i jego klienta, co widać na przykładzie aplikacji mobilnych wyko...