Sezon tarasowy rozpoczęty

Taras i balkon
Sezon tarasowy rozpoczęty

Promienie coraz mocniej grzejącego słońca zachęcają do rozpoczęcia sezonu tarasowego. Dla tych, którzy zabierają się za stworzenie swojego przydomowego azylu, marka Kopp ma produkty nie do odrzucenia.

Najważniejsza decyzja, którą należy podjąć planując taras to wybór materiału. Klasykę stanowią drewniane tarasy i werandy, przywodzące na myśl dzieciństwo spędzone poza miastem. Nie wolno jednak zapominać, że jak każdy naturalny materiał poddany zmiennym warunkom atmosferycznym drewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Drewniane tarasy powinny być zadaszone (drewno poddane silnemu nasłonecznieniu może zmieniać kolor), regularnie impregnowane oraz konserwowane środkami grzybobójczymi. Ale co wtedy, jeżeli nie możemy oprzeć się urokowi drewnianej werandy i gotowi jesteśmy poświęcić odpowiednio dużo czasu i uwagi należytej pielęgnacji?

- Wybierajmy gatunki drewna o dobrej stabilności - podpowiada Katarzyna Wątor, ekspert firmy Kopp. - Na tarasie świetnie sprawdzą się egzotyki, na przykład bangkirai. Kluczem do długiej eksploatacji każdego drewnianego tarasu jest regularna impregnacja, dlatego niezależnie od gatunku drewna, na który się decydujemy, pamiętajmy o właściwymi i cyklicznym zabezpieczeniu powierzchni desek przed wilgocią.

A jeśli nie mamy ani czasu, ani serca do regularnej pielęgnacji drewna? Deski kompozytowe to prawdziwy przyjaciel zabieganych i zapracowanych: jest odporny i trwały, a dzięki składowi łączącemu pył drzewny z polimerem PVC oraz ze środkami zabezpieczającymi przed grzybami i porostami praktycznie nie wymaga konserwacji. Specjalne filtry zabezpieczają przed promieniowaniem UV, a szczotkowanie zapewnia antypoślizgową powierzchnię. Raz zamontowany taras z dobrych desek kompozytowych może nam bezawaryjnie posłużyć nawet przez 25 lat.

Niezależnie od tego, czy będzie to stylowy i nowoczesny taras z desek kompozytowych czy naturalnie ciepły i tradycyjny, wykonany z drewna - taras to przedłużenie domu, które sprawia, że ciepłe miesiące cieszą podwójnie.

Rodzaj: deska tarasowa Bangkirai
Kolor:naturalny
Powierzchnia: ryflowana
Wykończenie powierzchni:surowa
Wymiary: 25x145x miks długości mm
Cena netto: 36,20 zł/m.b.

Rodzaj: tarasowa deska kompozytowa
Kolor: jasny brąz, ciemny brąz, grafit, oliwka, szary
Powierzchnia: ryflowana dwustronnie (ryfle wąskie lub szerokie), szczotkowana
Wymiary: 29x145x2400 mm
Cena netto: 26,10 zł/m.b.

Powiązane artykuły

 • Pomysł na taras

  Taras i balkon 12 kwietnia 2013

  Po szczęśliwym zakończeniu budowy domu, wyposażeniem go w niezbędne sprzęty i wreszcie upragnionej przeprowadzce wielu z nas stojąc przed oknem ...

 • Nowość wśród desek tar...

  Taras i balkon 31 maja 2013

  DLH Poland wprowadziła do swojej oferty nowy profil deski tarasowej z Modrzewia Syberyjskiego, dzięki któremu możemy uzyskać interesujący efek...

 • Taras z drewna kempas

  Taras i balkon 12 czerwca 2013

  Pochodzące z Australii i Azji Południowej drewno kepmas należy do bardzo twardych gatunków o wysokiej naturalnej trwałości, dlatego idea...

 • Taras z nutką retro

  Taras i balkon 08 lipca 2013

  Drewno Ogrodowe REALIT, propozycja czołowego producenta materiałów na nawierzchnie w Polsce firmy Bruk-Bet przeznaczona jest wprost na nasz t...