Wnętrze wymodelowane światłem

Oświetlenie
Wnętrze wymodelowane światłem

Lampy w klasycznych lub nowoczesnych aranżacjach wnętrz powinny wyraźnie zaznaczać swoją obecność a jednocześnie kształtować optykę wnętrza. Umiejętnie zainstalowane, wielopunktowe, oświetlające z dołu lub góry określone płaszczyzny wymodelują przestrzenie mieszkalne, nadając im harmonijnych proporcji. 

Wnętrze urządzone klasycznie tworzą wyszukane meble, szlachetne materiały oraz światło ukryte w bogato zdobionych lampach. Kropką nad „i” w elegancko zaaranżowanych salonach staną się oprawy oświetleniowe inspirowane wzornictwem z długimi tradycjami. Przy ich pomocy wymodelujemy optycznie przestrzeń, która stanie się bardziej komfortowa w użytkowaniu.

Lampy powinny zwracać uwagę ozdobnymi, misternie wykonanymi detalami, które najefektowniej podkreślają styl pomieszczeń. Żyrandole i kinkiety z kolekcji Miranda i Alba firmy BRITOP Lighting przyciągają wzrok formą konstrukcji, bryłą kloszy i zastosowanymi zdobieniami. Elegancję lamp wiszących i kinkietów wyznaczają imponująca konstrukcja oraz szklane, mlecznobiałe klosze udekorowane wzorami i brylantowymi szkiełkami. Dekoracyjne zdobienia i rzeźbienia na stelażu podkreśla dodatkowo kolor złota patyny, dodający żyrandolom szyku. Tradycyjna forma lamp z rozbudowanych serii Miranda i Alba jest punktem wyjścia do licznych wariantów usytuowania szklanych kloszy, które przykuwają uwagę królewskimi zdobieniami. Nietuzinkowe zestawienie modnej, klasycznej formy i wysokiej jakości materiałów pozwoli wykreować oryginalny wystrój w pomieszczeniach.

Światło może także wpływać na efekt postrzegania przestrzeni mieszkalnej. Przy pomocy odpowiednio zainstalowanych punktów świetlnych oraz fachowo dobranej kolorystyki ścian sprawimy, że pomieszczenia o drobnych mankamentach architektonicznych optycznie zyskają regularne proporcje. Przemyślane ułożenie źródeł światła, zamkniętych w bogato zdobionych lampach z kolekcji Miranda i Alba firmy BRITOP Lighting optycznie wymodeluje wymiary wnętrz. Skierowanie oświetlenia bocznego, ściennego na sufit np. przy użyciu kinkietów z jednym lub dwoma punktami oraz kloszami odwróconymi w górę wizualnie powiększy pomieszczenie. Zaciemnienie dolnych stref ścian i doświetlenie górnych spotęguje wrażenie wysokości. W wydłużonym wnętrzu ukierunkowane światła na krótsze ściany wywoła efekt poszerzenia. Z kolei zastosowanie dużych, ozdobnych żyrandoli, oświetlających centrum pomieszczenia, wpłynie na wyraźne odczucie jego wielkości. Za sprawą duetu – światła i koloru sprawimy, że przestrzenie mieszkalne staną się bardziej estetyczne i komfortowe w użytkowaniu.