Biurko, stół lub ława w jednym

Meble
Biurko, stół lub ława w jednym

Ławę Quattro poznaliśmy jesienią ubiegłego roku, gdy delikatnością dębu sonoma zachwyciła jury konkursu Diament Meblarstwa 2013. Teraz Halex, producent ławy, przygotował jej wersję w okleinie wenge, która miała swoją premierę podczas marcowych targów Meble Polska.

Od pewnego czasu w projektowanych pod marką Halex krzesłach i stołach widać tendencję do tworzenia kontrastów. W ubiegłym roku na rynku pojawiły się designerskie krzesła Has1 i Has2 w kontrastującej bieli i czerni. Kontrastem dla pokazanej pod koniec ubiegłego roku ławy Quattro w jasnej okleinie dąb sonoma jest jej nowe wcielenie – wenge.

- Dąb sonoma to propozycja dla osób lubiących jasne barwy, ale pamiętaliśmy też o osobach fascynujących się egzotyką, lubiących kontrasty jasnych ścian i ciemnych mebli - mówi Aleksandra Tatkowska, dyrektor handlowy firmy Halex. - Dlatego zaproponowaliśmy ławę Quattro również w wersji egzotycznego wenge.

Quattro to odpowiedź na potrzeby ludzi ceniących przestrzeń, którym na co dzień wystarczy niewielka ława, w razie potrzeby pełniąca funkcję jadalnianego stołu dla całej rodziny. Konstrukcja mebla wydaje się bardzo prosta. Cztery nogi, cienki blat. Żadnych zbędnych frezowań, ryflowań. Dynamika Quattro ukryta jest w nogach ławy, które zawierają prosty teleskopowy mechanizm unoszenia blatu i jego blokowania na wysokość pozwalającą zmienić ławę w duży stół jadalny czy wygodne biurko do pracy.

To autorskie rozwiązanie firmy Halex, niedostępne dotąd na rynku. Skomplikowane systemy mechaniczne bywają awaryjne, z czasem się wyrabiają, wymagają podczas podnoszenia użycia siły albo pomocy drugiej osoby. W Quattro poprzez prosty system podnoszenia i blokady wysokości problemy te zostały wyeliminowane.

Prócz dynamicznego podnoszenia ławy, można również - poprzez system rozsuwania - zmieniać wielkość blatu z wymiaru 670x1200 do wymiarów 670x1600 mm.