Modna łazienka, czyli jaka?

Dom
Modna łazienka, czyli jaka?

Aranżacja łazienki podobnie jak innych pomieszczeń podlega wnętrzarskim trendom. Aktualnie dominują kolory klasyczne lub naturalne, takie jak czerń, biel, szarość. Modną obecnie nowinką są także kolory ziemi, czyli beż i brąz. 

Najnowsze trendy kolorystyczne obejmują także dekory. Ciepłe, czerwonawe ustępują miejsca dekorom rozbielonym lub przełamanym odrobiną szarości. Dotyczy to nie tylko jasnych, ale także ciemnych dekorów drewnopodobnych. Takim trendom podporządkowane są propozycje firmy Defra, producenta mebli łazienkowych.
W ofercie Defry silną pozycję zajmują meble w kolorze białym. Znajdziemy je m. in. w kolekcjach Como, Valencia, Intorno, Guadix, Malaga, Murcia, Olex, Trento. Biały kolor i wykończenie na wysoki połysk nadają im eleganckiego charakteru, ponadto biel daje wrażenie świeżości, czystości, rozjaśnia często niewielkie łazienkowe wnętrze.

Biel dobrze komponuje się także z dekorami drewnopodobnymi. Takie zestawienie znajdziemy np. w seriach Portofino, Amalfi, Kevin, Matrix, a także w serii Amalfi, gdzie lakierowane na biało fronty połączono z litym drewnem. Białe fronty lub inne elementy mebli mogą też towarzyszyć szarym korpusom szafek - tak jak w serii Malaga czy Nex.

Kolekcja Olex

Mocnym akcentem mogą być czarne szafki łazienkowe. Choć wymagają zdwojonej dbałości o porządek, ich ekstrawagancki wygląd na tle białej ceramiki i płytek wart jest wysiłku. W ofercie Defra czarne szafki znajdziemy w seriach Como, Trento oraz Olex. Pierwsza z nich jako jedyna występuje też w wersji czerwonej, lakierowanej na wysoki połysk. Takie meble to propozycja dla tych, którzy nie boją się ekstrawagancji i śmiałych kolorów.

Obowiązujące obecnie wnętrzarskie trendy zdominowane są przez szarość i jej różne odcienie - zarówno w barwie jasnej, jak i ciemnej antracytowej lub grafitowej. Architekci wnętrz chętnie stosują szare farby, płytki ceramiczne, a nawet surowy beton. Szare meble znajdziemy m.in. w kolekcjach Guadix, Olex, Trento, Como, Murcia firmy Defra.

Wzorniczą nowinką w grupie mebli łazienkowych są odcienie beżu i brązu - zwłaszcza w wersji lakierowanej. Defra wprowadziła je na razie w serii Intorno.

Obok mebli lakierowanych w ofercie Defry znajdują się także meble z płyt w dekorach drewnopodobnych. W tej grupie widać wyraźnie, jak tendencje z innych sfer domu wpływają na modną kolorystykę. Świadczyć o tym może chociażby obecność w palecie dekorów Defry niezwykle chętnie stosowanego w tym sezonie Dębu Sonoma albo modnych odcieni wenge: Wenge Arusha i Wenge Luizjana. To jednak nie wyczerpuje wszelkich możliwości - mamy jeszcze m.in. dekory Rigoletto, Legno Dark, Black Essen, Castello, Zebrano. Z kolei wśród wybarwień litego drewna możemy wybierać między dębem, wiśnią, orzechem, wenge i bielą rustykalną.

Powiązane artykuły

 • Pierwszy w Polsce

  Styl 11 marca 2013

  Sklep z wyposażeniem wnętrz Lila&Godo Interiors  jako pierwszy w Polsce przedstawia markę Mis en Demeure. Mis en Demeure oferuje wy...

 • Meble łazienkowe Decora ...

  Dom 26 marca 2013

  Nowoczesna linia szafek podumywalkowych Decora dostępna jest w bogatej kolorystyce – od neutralnej bieli, przez żywe bordo i fiolet aż do el...

 • Marka z tradycjami

  Kolekcje mebli 09 kwietnia 2013

  W ofercie internetowego sklepu www.dadodesign.pl pojawiła się designerska, amerykańska marka EMECO, dla której projektuje m.in. mistrz de...

 • Królestwo dla małej d...

  Styl 25 kwietnia 2013

  Pokój zbudowany z klocków to marzenie niejednego dziecka. Dodając do tego łóżko, które zawisło w powietrzu i pro...