Pomysł na grzejnik

Ogrzewanie
Pomysł na grzejnik

Zebra i Drada to grzejniki, które dla marki Instal-Projekt zaprojektowało dwoje młodych projektantów: Karolina Rybarczyk i Adam Pulwicki. Grzejniki te charakteryzują wyrazista graficznie, prosta forma, a także łatwość obsługi.

Zebra to grzejnik zaliczany do linii Trendy. Inspiracją dla projektantów był kod kreskowy. Grzejnik charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. W jego produkcji wykorzystano technologię laserową Lasercut, co gwarantuje najwyższą jakość i precyzję wykonania. Ponadto grzejnik ten jest bardzo łatwy w obsłudze - można go odpowietrzyć bez użycia narzędzi.

Karolina Rybarczyk i Adam Pulwicki zadbali również o formę Zebry, ukrywając wszelkie podłączenia i odpowietrzniki, dzięki czemu nic nie zakłóca wyrazistej graficznie formy.

Grzejnik Drada urzeka prostą, zgeometryzowaną formą. Jedyną subtelną ozdobę stanowi szczegół konstrukcyjny - element mocujący grzejnik i jednocześnie zasilający go gorąca wodą.

- Pomyślałam o połączeniu funkcji zasilania grzejnika z jego mocowaniem - powiedziała projektantka Karolina Rybarczyk. - W ten sposób z prostego pomysłu powstał nowatorski detal, wyróżniający produkt i nadający grzejnikowi dodatkową wartość.

Karolina Rybarczyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, w swoich projektach mocny akcent stawia na nowoczesność i wykorzystanie najnowszych technologii oraz dbałość o każdy szczegół oryginalnych form. W swojej karierze projektowała dla takich marek, jak Meble Vox, Elegante czy Sanitec Koło.

Grzejnik Drada

Grzejnik Zebra

Dane techniczne grzejnika Zebra
Wymiary:
szerokość – 600 mm
wysokość – 1220 mm, 1520 mm
moc cieplna: 616 W, 752 W

Dane techniczne grzejnika Drada
Wymiary:
szerokość – 600 mm
wysokość – 1225 mm, 1625 mm
moc cieplna: 534 W, 675 W

Powiązane artykuły

 • Hol- pierwsza wizytówka domu

  Aranżacje i pomysły 26 września 2011

  Przedpokój, hol to symboliczne przedłużenie drzwi wejściowych naszego domu. Zatrzymujemy się w niej na chwilę, by zdjąć buty i okrycie wierzc...

 • Komfort i elegancja- imiona...

  Ogrzewanie 07 listopada 2011

  Ogrzewanie elektryczne słusznie kojarzy się nam z komfortem. Niewątpliwą zaletą grzejników elektrycznych jest możliwość dostosowania mocy gr...

 • Gdzie zainstalować grzejnik ...

  Ogrzewanie 13 grudnia 2011

  Wybierając miejsce montażu grzejnika nie kierujmy się wyłącznie walorami estetycznymi. Grzejnik powinien nam zapewnić przede wszystkim skute...

 • Alipsis i Solius – g...

  Ogrzewanie 14 grudnia 2011

  2 modele grzejników wyprodukowanych przez firmę Atlantic Polska posiadają system ASP eliminujący zjawisko cyrkulacji kurzu, pyłków i r...