Ekologiczne tapety we wnętrzach

Podłogi, ściany, sufity
Ekologiczne tapety we wnętrzach

Tapety to jedne z najchętniej wybieranych elementów zdobiących ściany. Decydując się na taką dekorację naszego wnętrza, możemy przebierać w setkach wzorów i kolorów. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na modny design, ale także na sposób wykonania oraz skład materiału.

W trosce o środowisko

Aranżując wystrój naszego mieszkania, obok atrakcyjnej ceny coraz ważniejsza jest dla nas także dobra jakość wybieranych produktów. Wzrastająca świadomość i troska o własne zdrowie oraz środowisko sprawia, że coraz chętniej sięgamy po produkty naturalne, wyprodukowane z myślą o oszczędzaniu wciąż kurczących się zasobów natury.

Materiał, z którego powstają ekologiczne tapety pochodzi z recyklingu. Tego typu dekoracje ścienne zawierają włókna papierowe i tekstylne, celulozę, mączkę drzewną oraz substancje pomocnicze. Wykonane są na bazie produktów naturalnych - oddychają i regulują wilgotność w pomieszczeniu, są grzybo i pleśnioodporne, a także wolne od uczulających alergenów. Jednocześnie są korzystne dla zdrowia i środowiska, ponieważ nie zawierają związków PCV, niebezpiecznych zmiękczaczy ani włókna szklanego.

- Ekologiczna tapeta jest bardzo prosta w montażu - nie wymaga kleju do tapet, wystarczy namoczyć ją w wodzie na kilka sekund, a później nałożyć na ścianę. Taka tapeta dobrze pozycjonuje się na powierzchni, nie rozciąga się i nie deformuje. W ciągu 6 miesięcy można ją zdemontować i przenieść w inne miejsce, bez ubytków na ścianie. Całkowite usuwanie odbywa się natomiast za pomocą wody i co ważne nie uszkadza ściany - opowiada Dorota Kucharczyk z firmy Minka, producenta ekologicznych tapet.

Jakość potwierdzona certyfikatem
Tapety eko nie przyciągają kurzu, są trwałe, a zarazem zdrowe. Produkowane są wyłącznie ze szlachetnego papieru, zgodnie z wymogami ekologii, dzięki czemu nadają się do kompostowania, a naturalne surowce ponownie wracają do pierwotnego ekosystemu. Użyty w nich bezwonny tusz na bazie wody nie zawiera rozpuszczalników.

Tapety Minka produkowane są w technologii przyjaznej człowiekowi i środowisku naturalnemu, dzięki temu dopuszczone zostały do użytku w salach szpitalnych, szkołach oraz przedszkolach . Ich jakość i bezpieczeństwo potwierdza certyfikat FSC®3 i GREENGUARD Children & Schools® oraz gwarancja HP.

Wnętrze w stylu eko
Dekorowanie ścian w naszym wnętrzu nigdy nie było jeszcze tak łatwe i przyjemne. Ekologiczne tapety znajdują zastosowanie praktycznie wszędzie, zarówno w salonie, jak również w sypialni czy pokoju dziecięcym.

Zastosowanie oryginalnej tapety idealnie wykończy naszą przestrzeń, stanowiąc przysłowiową wisienkę na torcie. Zwolennicy stylu folk, glamour, industrialu, idyllicznych pejzaży czy motywów roślinnych poprzez użycie eko tapet stworzą wnętrza, które będą wyrazem ich pasji i potwierdzeniem ekologicznego stylu życia.

- Tapety firmy Minka pasują do wnętrza w każdym stylu. Mnogość dostępnych wzorów i kolorów, sprawi, że udekorowane ściany nabiorą indywidualnego charakteru i staną się wizytówką całego domu. A dzięki użyciu najwyższej jakości materiałów, będą efektowną ozdobą na długi czas - podsumowuje Dorota Kucharczyk z firmy Minka.

INFORMACJE O EKOLOGICZNYCH TAPETACH

Materiał : 100 % ekologiczna tapeta papierowa pokryta przyjaznym dla człowieka i środowiska drukiem lateksowym (oddychająca, odporna na pleśń i grzyby), bezwonna i łatwa w usuwaniu uzyskała certyfikat FSC®3 i GREENGUARD Children & Schools®, co potwierdza gwarancja HP, tapeta jest zmywalna.

Wymiary : indywidualne do potrzeb klienta

Cena : od 123 PLN /mkw.

GDZIE KUPIĆ ?

Zamówienia internetowe : http://minka.pl/
Zamówienia telefoniczne : tel. 71 79 30 305 oraz 608 385 726
Bezpośrednio u producenta

Producent : Minka , ul. Świdnicka 16 , 55-040 Tyniec Mały (k. Wrocławia), tel. 71 79 30 305, info@minka.pl

Wiadomość umieszczono w kategorii: [Wnętrzarstwo]

Powiązane artykuły

 • Ekologiczne fototapety

  Trendy i inspiracje 07 sierpnia 2012

  Coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby nie szkodzić zbytnio naszemu środowisku naturalnemu. Kupujemy ekologiczną żywność, segregujemy odpady, ...

 • OryginalneTapety.com

  Podłogi, ściany, sufity 07 lutego 2013

  Tworzenie artystycznych tapet ściennych na indywidualne zamówienie to pomysł serwisu OryginalneTapety.com. To pierwsza taka usługa w Polsce.&n...

 • Elegancko, ale na luzie

  Styl 07 czerwca 2013

  Francuska sztuka aranżacji wnętrz bez wahania pozwala łączyć różnych przedstawicieli stylu ludwikowskiego, nie unikając złoceń i artystyc...

 • Na miętowo

  Podłogi, ściany, sufity 12 czerwca 2013

  Kolor miętowy, choć trudny do jednoznacznego zdefiniowania, niepodzielnie rządzi w sezonie wiosenno-letnim. Widzimy go wszędzie - na ubraniach, paz...