Srebrzyście, złociście, czyli karnawałowo

Styl
Srebrzyście, złociście, czyli karnawałowo

Karnawał to czas eksplozji pozytywnych emocji i entuzjazmu, które pojawiają się wraz z Nowym Rokiem. Jak głosi stare porzekadło: „z nowym rokiem, nowym krokiem”. Nie ma zatem lepszego sposobu na uczczenie pierwszych miesięcy roku niż udział w hucznym i radosnym przyjęciu karnawałowym. 
Magię chwili podkreślą w tym czasie nie tylko rozświetlone cekinami kreacje, ale także wystrój miejsca i stołu, na którym nie powinno zabraknąć obowiązkowej, mieniącej się złotem porcelany.

Bogactwo i siła koloru
Każda wyjątkowa okazja ma swoje kolory – Walentynki słyną z szerokiej gamy czerwieni i róży, Wielkanoc kojarzy się ze świeżą zielenią i soczystą żółcią, a Halloween to nic innego jak manifest mrocznej czerni i dyniowego oranżu. Nic więc dziwnego, że i Karnawał, który w 2013 roku potrwa aż do 12 lutego, przykuwa uwagę kolorami – blaskiem złota, srebra, a także platyny. – Te kolory symbolizują dobrobyt, który ma towarzyszyć nam przez cały rok. Złoto od wieków jest synonimem bogactwa, również duchowego, a srebro oznacza szlachetność i honor, czyli ponadczasowe cechy, które nigdy nie tracą na ważności – mówi Małgorzata Muchalska, architekt i dekorator wnętrz. Dlatego właśnie przygotowując się na przyjęcie karnawałowe, warto pamiętać o przyozdobieniu stołu dekoracjami w tych wytwornych barwach.

Platyna na talerzu
Na zaplanowanym z rozmachem przyjęciu sylwestrowym nie może zabraknąć kompletu porcelany. Ze względu na wpisujące się w kontekst karnawału platynowe wykończenie, możemy zaproponować serwis Lwów Zakładów Porcelany „Ćmielów”. Zaprojektowany w latach 30, obecnie w nieco zmienionej formie, od wielu lat jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. W ubiegłym wieku stał się nawet ulubionym serwisem ówczesnej elity. W 2008 roku w ćmielowskich Zakładach postanowiono odświeżyć szlachetny zestaw tak, aby nadać mu wyróżniający się na rynku wygląd. Teraz wszystkie elementy zestawu oparte są na formie kwadratu, a ich delikatne, obecne przy brzegach zdobienia nadają mu niepowtarzalnego czaru. – Komplet porcelany Lwów to spotkanie tradycji z nowoczesnością. Jego historia doskonale odzwierciedla karnawałowego ducha – jest bogata i dynamiczna – mówi Joanna Niedziela z ZP „Ćmielów”.

Wszystko złoto, co się świeci
Karnawałowy stół ozdobi jednak nie tylko stołowa zastawa, ale również porcelanowe świeczniki, serwetniki czy wazony wypełnione efektownymi kwiatami.

Jak wynika z badań firmy Deloitte, przeprowadzonych w 2011 roku, spotkania w gronie rodziny i przyjaciół wciąż stanowią jedną z najbardziej popularnych rozrywek Polaków. Dzięki pięknym dekoracjom i porcelanowym dodatkom z pewnością uda nam się uczynić z domowego przyjęcia porywającą, zapadającą w pamięć zabawę. – W polskiej kulturze porcelana zwykła kojarzyć się z dobrobytem, sukcesem i prestiżem. Ozdobienie stołu karnawałowego porcelanowymi dodatkami da poczucie luksusu i sprawi, że przyjęcie na stałe zapisze się w pamięci gości – potwierdza Joanna Niedziela.

Wiadomość umieszczono w kategorii: [Wnętrzarstwo]