Meinertz - Poza wszelkimi schematami

Ogrzewanie
Meinertz - Poza wszelkimi schematami

Wyobraźcie sobie firmę, która od 70 lat jest znana na trzech kontynentach. Firmę, której produkty do swoich projektów wykorzystują Renzo Piano i Zaha Hadid. Firmę, która dostarczyła swoje produkty do siedziby New York Times'a, paryskiego butiku Stelli McCartney i na lotnisko w Kopenhadze. 
Firmę, która dostarczy Wam produkt w każdym możliwym kolorze i rozmiarze. Firmę, która jeśli tylko nie znajdziecie w jej ofercie produktu, na którym Wam zależy, uruchomi własnych projektantów i technologów, po czym dostarczy Wam wymarzony produkt w przeciągu kilku tygodni. A teraz wyobraźcie sobie, że to maleńka firma rodzinna, która zatrudnia 18 pracowników. Nie tylko w biurze, ale także w dziale produkcji. Ta firma to Meinertz - duński producent niezwykłych grzejników wysokiej klasy, które nie tylko służą ogrzewaniu, ale jednocześnie są niewiarygodnie atrakcyjnym, designerskim elementem architektury.

Firma ta właśnie zawitała do Polski. Dzięki niej będziecie mogli zrealizować swoje najśmielsze fantazje na temat ogrzewania.

Wszystkie produkty Meinertza są wykonywane ręcznie z najwyższej jakości materiałów dostępnych na rynku. Produkcja opiera się na indywidualnych zamówieniach klientów, dlatego każdy produkt Meinertza może być dostosowany do potrzeb poszczególnych użytkowników. Zarówno rozmiar grzejników jak i ich moc, kolor i typ montażu niemal w pełni zależą od Waszych preferencji. To nie żart, że dla najbardziej wymagających projektów istnieje możliwość zaprojektowania własnego grzejnika we współpracy z technologami Meinertza w warsztacie produkcyjnym w Skandeborgu, przy czym produkcja nie pochłonie wielu miesięcy, a maksymalnie sześć tygodni. Każdy z produktów Meinertza jest testowany w fabryce za pomocą wody i powietrza pod ciśnieniem. Wniosek jest prosty - mamy do czynienia z produktem o niezwykłej jakości, który teraz możemy mieć także we własnych domach.

Jednym z produktów Meinertza, o którym nie sposób nie wspomnieć jest konwektor InLine. Posiada on unikatowy kształt umożliwiający jego montowanie bezpośrednio w narożnikach pomieszczeń, wzdłuż sufitu czy pod framugą okienną. Dlatego często znajduje on zastosowanie w istniejących już budynkach. Konwektory Meinertza są prawdopodobnie najmniejszym systemem grzewczym dostępnym na rynku, a przy tym nie odbiegają one w parametrach od tradycyjnych grzejników. Elektryczny wentylator jest tej samej długości co panel, dzięki czemu ciepłe powietrze jest równo wydmuchiwane na całej długości grzejnika. Taka konstrukcja pozwala na szybkie ogrzanie powietrza w pokoju. Z tego względu konwektory Meinertza używane są wzdłuż dużych powierzchni szklanych, gdzie skutecznie zapobiegają powstawaniu przeciągów z zimnym powietrzem. Dodatkowo szybkość pracy wentylatora jest na bieżąco dostosowywana do warunków panujących w pomieszczeniu, a specjalny wzór kratki optymalizuje przepływ powietrza. Konwektory Meinertza wyposażone są w wyjątkowo oszczędny, a przy tym praktycznie niesłyszalny napęd (22 dB dla grzejnika 2200mm). Długość pojedynczego konwektora waha się od 1000mm do 3500mm i jest dostosowywana do konkretnego projektu. Konwektory mogą być łączone w grupy aż do 15m, bez widocznych śladów połączeń. Przednia cześć konwektora InLine dostępna jest w kolorze czarnym i aluminiowym, ale istnieje możliwość jego zamówienia we wszystkich kolorach z palety RAL i NCS.

Główne zalety:

 • Unikatowy kształt, umożliwiający montaż w narożnikach.
 • Niewielki rozmiar grzejnika, przy zachowaniu jego pełnej wydajności.
 • Możliwość dostosowania grzejnika do potrzeb poszczególnych projektów.
 • Wentylator jest napędzany przez bardzo wytrzymały, a przy tym bardzo cichy (22 dB dla grzejnika 2200mm) i oszczędny napęd elektryczny.
 • Możliwość podłączenia grzejnika do tradycyjnych instalacji c.o.

Wyłączny dystrybutor:
www.TechnikaDesign.pl

Salon i biuro handlowe

Ostrobramska 91
04-118 Warszawa
tel. 22 879 89 21
tel. kom. 604 141 204
Godziny otwarcia:
Pon.-Pt. 9:00-18:00
Sob. 9:00 - 16:00

Wiadomość umieszczono w kategorii: [Wnętrza, aranżacje i design]

Powiązane artykuły

 • Atrakcyjny grzejnik do...

  Ogrzewanie 02 marca 2012

  Właściciele małych mieszkań mogą odetchnąć z ulgą - grzejnik o kształcie kwadratu i ciekawym kolorze sprawi, że przestaniemy myśleć o koniecznośc...

 • Suszarki łazienkowe ze ...

  Ogrzewanie 13 marca 2012

  Firma Atlantic Polska posiada w swojej ofercie kilka modeli grzejników i suszarek łazienkowych wykonanych ze stali. Dwie z nich, tj. suszarki ...

 • Przełamujemy stereotypy - ...

  Ogrzewanie 19 marca 2012

  Ci wszyscy, którzy na wiosnę są spragnieni zmian i mają siły na generalny remont, powinni rozważyć zastosowanie nietypowego ujścia dla swojej...

 • Wodno-elektryczny grzejnik...

  Dom 07 grudnia 2012

  Dla naszego komfortu podczas kąpieli w zimowe poranki i wieczory może przysłużyć się grzejnik łazienkowy Nefertiti, który działa na prąd. Z...