KD MAX rozwiązanie dla profesjonalistów

Oprogramowanie
KD MAX rozwiązanie dla profesjonalistów

Najczęściej zadawane pytania cz.2

W jakie charakterystyczne moduły jest wyposażony program?

KD MAX zawiera w sobie wszystkie narzędzia jakie potrzebne są do zaprojektowania kuchni, dowolnych mebli skrzyniowych, pokazanych w dowolnym wnętrzu. Narzędzia jakie zawiera KD MAX:

- moduł tworzenia pomieszczeń (a w nim m.in. sufity podwieszane, skośne, ścianki działowe, barki)
- moduł budowy kuchni
- moduł budowy i edycji mebli skrzyniowych (w tym szaf wnękowych)
- moduł wykrywania kolizji
- moduł CAD do tworzenia dokumentacji (np. dodawanie instalacji, automatyczne wymiarowanie)
- lista materiałowa (lista zwymiarowanych elementów wraz ze zliczonymi powierzchniami)
- zaawansowany edytor oświetlenia, pozwalający szybko uzyskać dowolny efekt (dnia, nocy, zachodu słońca, światła sztucznego o różnych barwach i charakterystyce IES)
- edytor materiałów pozwalający uzyskać w szybki sposób dowolny typ materiału (szkło, lustro, metal, drewno, powierzchnie chropowate, materiały o mieszanych parametrach, np. matowa powierzchnia z połyskującym wzorem )
- profesjonalny silnik renderujący pozwalający uzyskiwać wysokiej jakości wizualizacje
- moduł tworzenia animacji, zdjęć w technice 3D (okulary 3D) oraz panoram 360 stopni

W jakiej formie można zaprezentować projekt wykonany w programie KD MAX?
Tradycyjną formą zapisu są oczywiście zdjęcia w formacje JPG.

Wizualizacje można jednak zaprezentować także w postaci:

- animacji;- zdjęć trójwymiarowych. Korzystając z okularów 3D widoczny jest coraz popularniejszy efekt przestrzeni trójwymiarowej;

Wymagane okulary 3D

- panoram 360 stopni, dzięki którym klient samodzielnie może poruszać się w zaprojektowanej scenie bez posiadania programu KD MAX. Całkowitą nowością jest wykorzystanie do prezentacji projektu technologii mobilnych. Przy pomocy smartfonu, tabletu lub iPada można, zaprezentować klientowi przyszły wygląd jego kuchni, salonu lub łazienki.  Będąc w realnym pomieszczeniu, obserwujemy na ekranie urządzenia, jego przyszłą aranżacje , rozmieszczenie mebli, kolorystykę. Zmiana położenia urządzenia w pomieszczeniu, dostosuje położenie kamery i zmieni widok w panoramie, czyli wykonując realny spacer uczestniczymy jednocześnie w spacerze wirtualnym w wykonanym przez nas projekcie.

Jak wygląda dokumentacja techniczna uzyskiwana w programie? Jakie informacje są w niej zawarte?

W ramach dokumentacji możemy uzyskać:

- listę elementów użytych w projekcie z podanymi m.in. wymiarami, użytymi materiałami, czy ceną
- listę frontów z podanymi wymiarami oraz ich powierzchnią
- rysunki w standardzie cad: automatycznie zwymiarowane pomieszczenie, meble oraz blaty
- rysunki instalacji w standardzie cad

Listy materiałowe oraz rysunki cad są edytowalne.

Jak wygląda wdrożenie? Czy program jest łatwy w obsłudze? Czy dostępne są szkolenia?

Producent programu KD MAX dużą uwagę poświęcił na zoptymalizowanie programu pod kątem komfortu pracy i efektów jakie w rezultacie otrzymujemy. Połączył szybkości i łatwość uzyskiwania wizualizacji z ich fotorealistyczną jakością. Jak zawsze potrzebny jest czas na poznanie programu, ale duża intuicyjność jaką charakteryzuje się KD MAX, znacznie skraca okres wdrożeniowy. Zadowolony użytkownik jest najlepszą reklamą oprogramowania, dlatego w ramach zakupionej licencji, użytkownicy otrzymują wszelkie potrzebne materiały w postaci skryptów, filmów, przykładowych scen. Co ważne, mogą też korzystać z bezpłatnego wsparcia technicznego przez cały okres użytkowania programu. Szkolenia z obsługi KD MAX organizowane są na życzenie klienta. Mają one charakter indywidualny, co oznacza, że uczestnikiem jest tylko jedna firma, a scenariusz szkolenia dopasowany jest do potrzeb użytkowników. Terminy i koszty takich szkoleń ustalane są każdorazowo przez zainteresowane strony.

Jakie parametry powinien posiadać komputer aby praca z programem KD MAX przebiegała prawidłowo?
KD MAX doskonale radzi sobie przy przeciętnych parametrach komputera, dzięki czemu bardzo często zakup nowego sprzętu nie jest konieczny. Procesor dwurdzeniowy oraz karta graficzna nVidia GeForce typu 520 w zupełności wystarczają, aby móc swobodnie pracować w programie. Silnik renderujący programu został zoptymalizowany w taki sposób aby uzyskiwać wysokiej jakości wizualizacje w bardzo krótkim czasie, dzięki czemu projektant może skupić się na projektowaniu, a nie na optymalizowaniu sceny, czy oczekiwaniu na efekt końcowy.

Wiadomość umieszczono w kategorii: [Wnętrza, aranżacje i design]

Powiązane artykuły

 • KD MAX - kompleksowe...

  Oprogramowanie 03 kwietnia 2012

  W poszukiwaniu  odpowiedniego narzędzia do projektowania kuchni oraz mebli, jakość wizualizacji jest podstawowym kryterium wyboru. &n...

 • Komunikacja klientem, a...

  Dom 01 czerwca 2012

  Każdy projektant, producent mebli zastanawia się co zrobić aby osiągać lepsze wyniki.  Jak zainteresować klienta ofertą, ale także sprawić...

 • KD MAX profesjonalne...

  Oprogramowanie 03 września 2012

  Czy kupując program do projektowania i wizualizacji mebli zawsze jesteśmy skazani na sztywną bazę modeli, szablonową wręcz funkcjonalność, taką sa...

 • KD MAX rozwiązanie dla ...

  Oprogramowanie 02 października 2012

  Najczęściej zadawane pytania cz.1