Tempur Traditional – (nie)tradycyjna poduszka

Dom
Tempur Traditional – (nie)tradycyjna poduszka

Ma klasyczny kształt, można się nią otulić, dowolnie formować i zwijać. Choć wygląda jak zwykła, tradycyjna poduszka i tak też się nazywa, kryje w sobie znacznie więcej. Tempur Traditional jest nowością w ofercie firmy Tempur.Problemy z zasypianiem, poranne bóle karku czy pleców to w dużej mierze wina źle dobranej poduszki. Wynikają one głównie z tego, że klasyczna puchowa poduszka jest luźno wypełniona i pod wpływem ciężaru głowy odkształca się po niedługim czasie. Wówczas przestaje właściwie podpierać odcinek szyjny kręgosłupa, a żeby temu zaradzić musielibyśmy ją wymieniać przynajmniej co kilka tygodni. Z tego powodu – mimo wieloletnich nawyków – coraz częściej rezygnujemy z tych tradycyjnych i wybieramy podparcie ergonomiczne poduszek profilowanych lub ortopedycznych. U wielu jednak ciężko zmienić przyzwyczajenia, dlatego dużo czasu może zająć wybór odpowiedniej poduszki profilowanej.

Ale od dziś nie musimy rezygnować z tradycyjnych poduszek. Tempur Traditional – nowość w ofercie firmy Tempur – choć zachowała klasyczny kształt, różni się od tych pozostałych. Została wypełniona rozdrobnionym materiałem termoelastycznym TEMPUR®, dzięki czemu zapewnia znacznie lepsze podparcie głowy w dowolnej pozycji snu i dopasowuje się do odcinka szyjnego, odciążając przy tym kręgosłup. Zachowała też dużą plastyczność, dlatego uformujemy ją wedle upodobań albo zegniemy w pół, gdy wolimy ułożyć głowę nieco wyżej. Dodatkowo podpierać będzie nasze plecy, np. gdy będziemy chcieli poczytać książkę w pozycji siedzącej. Bez problemu dopasujemy ją do własnych oczekiwań, ponieważ dostępna jest w trzech wersjach: miękkiej, średniej i twardej. Łatwo też dobrać do niej poszewkę, ponieważ ma standardowe wymiary (70x50 cm).

Poduszka Tempur Traditional została osłonięta estetycznym, bawełnianym pokrowcem, który łatwo zdjąć w celu wyprania (maksymalna temperatura 600). Jest hipoalergiczna, zabezpieczona przed rozwojem mikroorganizmów i posiada certyfikat Oeko-Tex 100, czyli nie zawiera żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia.

Poduszka TEMPUR Traditional:
Wymiary/Cena:

 • 60x50 cm – 464 zł
 • 70x50 cm – 475 zł

Trzy wersje twardości:

 • miękka, średnia, twarda

Zdejmowany pokrowiec

 • 100% bawełna
 • prać maksymalnie w 600

Certyfikat Oeko-Tex 100

 • nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia

Gwarancja: 3 lata

Wiadomość umieszczono w kategorii: [Wnętrza, aranżacje i design]

Powiązane artykuły

 • Tempur-Fit Light – p...

  Dom 27 lipca 2012

  Wysoka temperatura latem nie sprzyja zasypianiu. Szukając optymalnej, przewracamy się z boku na bok, przykrywamy i odkrywamy na zmianę, za...

 • Nie wysypiasz się? Zmień m...

  Dom 25 września 2012

  Bezsenność, problemy z koncentracją oraz ciągłe uczucie zmęczenia – ich powodem może być wysłużony materac. Jeśli nie podpiera już właściwie n...