Magiczny korek

Styl
Magiczny korek

Każdy z nas może stać się artystą – twórcą jedynym i niepowtarzalnym. Kiedy? Zawsze, gdy decydujemy się na jakąkolwiek zmianę w mieszkaniu, stajemy się poniekąd artystami. Efekt końcowy zależy od naszej wyobraźni i twórczej pomysłowości. 

Bez względu na to, jakie mieszkanie urządzamy, warto je tak zaplanować, by znalazło się w nim pomieszczenie, czy nawet tylko kącik, które nasycone ciepłym, naturalnym i przyjaznym klimatem, będzie wyjątkowe w swoim rodzaju.

Ogromne pole do popisu w tym względzie daje wykorzystanie korka, jako materiału wypełniającego dowolne wnętrze naszego mieszkania. Różnorodność odcieni „tradycyjnego korka” jest zdumiewająca. Obok stonowanych barw pojawiają się okleiny ścienne o bardzo jasnej kolorystyce (płytki ścienne Alabaster), a także boazerie o barwach bardziej nasyconych z różnokolorowymi akcentami (Hawai Brown, Hawai Red, Hawai Green, czy Hawai Black). 

Ten naturalny materiał nie musi być wykorzystywany do pokrywania wszystkich ścian. Boazeria korkowa położona, tylko na jednej z nich utworzy wręcz niepowtarzalną kompozycję, która pozwoli na wyeksponowanie różnych bibelotów (oferta Wincanders kolekcja Roots, Fiord Natural stanowi doskonałą inspirację do tego typu aranżacji). 

Również w części kuchennej ścienna okleina korkowa będzie wyjątkowo trafnym wyborem, bowiem banalne akcesoria mogą na tym tle odzyskać swój nowy blask. Stara waga do odmierzania produktów, moździerz, czy nawet zwykłe pojemniczki do przypraw znakomicie zaprezentują się choćby z kolekcją Roods, Fiord Green marki Wincanders.

Jednakże korek daje wszechstronne możliwości wykorzystania do aranżacji wszelkich pomieszczeń. Może znaleźć się nie tylko na ścianach, ale i na podłogach. 

Chyba najbardziej zaskakującym jest fakt, że zamiast tradycyjnych płytek ceramicznych, korek z powodzeniem można zastosować w łazience. Wtedy właśnie odkryjemy kolejne zalety tego materiału; nie tylko jest tworzywem naturalnym, przyjaznym, łatwym w utrzymaniu czystości, ale przede wszystkim wytrzymałym i odpornym na wilgoć.

Na czym polega magia korka?
O zaletach korka można mówić w nieskończoność. Oprócz wszechstronnej funkcjonalności, prezentuje również walory estetyczne stwarzając niepowtarzalny klimat i buduje wyjątkową atmosferę.

Czy może sprawić radość? Naturalnie!
I to nie tylko wówczas, gdy codziennie będziemy podziwiać jego piękną fakturę i barwę, ale przede wszystkim, kiedy odczujemy ciepło i komfort, jakim nas obdarzy.

Pomieszczenia projektowane z wykorzystaniem boazerii i podłóg korkowych sprawią, iż poczujemy się jak prawdziwi kreatorzy wnętrz!

Wiadomość umieszczono w kategorii: [Wnętrza, aranżacje i design]

Powiązane artykuły

 • Magia korka, czyli ciepło o ...

  Ogrzewanie 31 maja 2012

  Lato  to doskonały okres na przeprowadzenie niezbędnych prac domowych, na które zawsze brakuje nam czasu. O tej porze roku rozglądamy si...

 • Korek przyjazny zwierzęciu

  Aranżacje i pomysły 13 czerwca 2012

  Każdy z nas marzy by jego mieszkanie było nie tylko funkcjonalne, ale i eleganckie. Przecież to właśnie ono ma być swoistą oazą spokoju i relaksu...

 • Kuchnia na błysk, czyli o ...

  Dom 07 sierpnia 2012

  Kuchnia jest pomieszczeniem niezwykle istotnym w naszym mieszkaniu. Przygotowywanie posiłków, delektowanie się potrawami w rodzinnym gronie, c...

 • Profesjonalna i funkcjonalna...

  Aranżacje i pomysły 12 listopada 2012

  Biuro, kawiarnia, salon fryzjerski czy kosmetyczny – miejsca, do których zapraszamy klientów, urządzone gustownie, często w n...